Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesinden Uygulama Üzerinden Şampiyona

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada spor müsabakaları ileri bir tarihe ertelendi veya ligler şampiyonunu belli ederek sezonu sona erdirdi. Bu süreçte Türkiye’de de sıçrayan küresel salgın hastalık, ülkede de öncesinde seyircisiz maçların oynanmasına ardından da ligleri süresiz olarak askıya alınmasına neden oldu. Koronavirüs sebebiyle 19 Mart gününde askıya alınan liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir açıklama ise henüz yapılmadı.

UEFA’nın alacağı karar büyük bir merakla beklense de, Türkiye Futbol Federasyonu maçların en erken olarak Haziran ayının başında olabileceğini söyledi. Ülkede salgının gündemine ilişkin ise durumun değişebileceğinin açıklaması yapıldı ve Mayıs ayının başında tekrar bir toplantı olacağı belirtildi.

Kimse Yelkensiz Kalmayacak

Bu süreçte sporcular, bireysel antrenmanlarını evlerinde yaparken, spor kulüpleri de yeni sezon hazırlıklarına ve farklı branşlardaki çalışmalara yöneldi. Pek çok branşta yer alan Göztepe Spor Kulübü de, bu süreçte çeşitli imkanlarla süreci atlatmaya çabalıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle sportif faaliyetlere de ara verilen Göztepe Spor Kulübü yelken şubesi de bu dönemde yelkenden uzak kalmamak için çeşitli çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte İzmir temsilcisi ekip Virtual Regatta Inshore uygulaması ile şampiyona düzenleyerek, sporcuların yelkene olan bağını koparmıyor.