Kulüpler Birliği

Kulüpler Birliği Toplantısının Ardından Beklenen Açıklama Geldi

13 Nisan 2020 günü gerçekleşen olağanüstü toplantı sonrası Kulüpler Birliği açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamada Kovid-19 pandemisi sürecinde alınan ve alınacak kararların Türk futbol ailesi olarak desteklendiği belirtildi.

Futbol ailesi olarak kenetlenmenin gerektiği dönemde, sponsorların da yanı sıra diğer paydaşlar ile olan ilişkilerin gelecek bakımından büyük anlamda önem taşıdığına dikkat çekildi.

Kulüplerin spor ekonomisinin omurgası olduğunun düşünüldüğüne ve bu anlamda normalleşmenin başlamasına kadar azami ölçüde destek vermelerinin de gerekliliği vurgulandı.

Durum TFF’ye Bildirildi

Öte yandan söz konusu süreç içerisinde yayıncı kuruluşun da en önemli paydaşlardan biri olduğu ifade edildi. Mart ayının ilk üç haftasının oynanmasına rağmen de yayıncı kuruluşun ödemeleri durdurmuş olduğunun da Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirildiği belirtildi.

Söz konusu durumun, spor kulüpleri açısından büyük bir endişeye ve hayal kırıklığına sebebiyet verdiği de yine yapılan açıklamada özellikle altı çizilen bir nokta oldu. Yayıncı kuruluşun da bu süreçte gereken kararı ivedilikle gözden geçirmesi gerektiği tavsiye edildi.

Kulüpler Birliği yapmış olduğu açıklamada ayrıca, söz konusu hatanın düzeltileceğine ilişkin de inançlarının tam olduğunu fakat bunun şu an için geçerli olduğunu söyledi. Aksi durumun yaşanması halinde de tekrardan endişelerin doğacağına ilişkin bir ifadede bulundu.