Trendyol 1. Lig 8 Hafta Değerlendirmesi – BÖLÜM 3

Süper Lig’e yükselme mücadelesi verilen Trendyol 1. Lig’de ilk 8 hafta performanslarını değerlendirdiğimiz yazı dizimizin son bölümündeyiz.

Yazının ilk bölümünde en alt sıradan başlayarak en son 12. sıradaki takım olan Sakaryaspor’dan bahsetmiştik. Yazının 2. bölümünde ise 11. sıradaki Adanaspor ile başlamış ve son olarak büyük bir yükselişle 5. sıraya kadar gelen Göztepe’yi yazıp bölümü noktalamıştık. Bu son bölümde ise ilk 4 sıra takımına bakacağız Trendyol 1. Lig’de.

İlk 8 Hafta Sonunda İlk 4 Sıra

Ligin alt sıralarında ve orta sıralarında bazı sürprizler olsa da bu sezon üst sıralarda sürpriz yok. Sezon öncesinde orada olması beklenen takımların hepsi zirve mücadelesinin içerisinde ki bu da rekabeti artıran bir unsur ligde.

4 – Bodrum FK: Bodrum FK lige geçen sezon yükselmiş bir takım. Ona rağmen 2022 – 2023 futbol sezonunun büyük bölümünü zirve mücadelesi yaparak geçirdiler. Sezon boyunca düşüş yaşayacakları iddia edilse de herkesi yanılttı Bodrum FK ve ligi de 5. sırada tamamlayıp play off yaptılar. Play off’ta çeyrek finalde Göztepe’yi, yarı finalde ise Eyüpspor’u eleyerek finale de çıktılar ancak finalde Pendikspor’a 2 – 1 yenilerek Süper Lig’in adeta kıyısından döndüler. Bu sezon hedefi direkt Süper Lig olarak belirleyen Bodrum FK, kadrosuna da Gökdeniz Bayrakdar‘ı ekledi. Bu transfer, 2023 – 2024 futbol sezonunda Trendyol 1. Lig’in en pahalı transferi oldu. Bodrum FK 4. sırada ve hedefi ise ilk 2.

3 – Kocaelispor: Ligin yeni ekibi olan Kocaelispor’u Ertuğrul Sağlam çalıştırmakta. Süper Lig’de Bursaspor ile şampiyonluk yaşayarak muazzam bir başarıya imza atmış olan Ertuğrul Sağlam’ın hedefi Kocaelispor ile lige dönmek. Kocaeli takımı ligde yeni bir ekip olsa da bütçesi, tarihi, taraftar desteği ile bu lig için fazla bir takım ve en büyük Süper Lig adaylarından da biri. Ortaya koydukları performans da bunun en net göstergesi zaten.

2 – Bandırmaspor: Bandırmaspor takımı bu sene ligin en değerli kadrolarından birini oluşturdu ve bu sebeple de Süper Lig adaylarından biri olarak görülüyordu. Şu ana kadar kadronun hakkını verdi Bandırmaspor. İlk 8 hafta sonunda zirvenin en yakın takipçisi olan takım bu sene en kötü play off yapacaktır.

8 hafta

Lider Eyüpspor Şampiyonluk İstiyor

Arda Turan önderliğindeki Eyüpspor ilk 8 haftada sadece 1 kez yenildi ve kalan 7 maçın hepsini kazanarak 21 puanla zirveye yerleşti.

1 – Eyüpspor: Eyüpspor bu sene 3. sezonunu yaşıyor 1. Lig’de ve artık yeteri kadar da tecrübe sahibiler. Dolayısı ile bu lige yükseldikleri andan beri ana hedefleri olan Süper Lig için bu seneyi artık doğru sene olarak görüyorlar. Arda Turan ile harika bir sezon başlangıcı yapan istanbul ekibi hedefi ilk 2 sıra değil, direkt şampiyonluk olarak belirlemiş durumda.

BÖLÜM 1 – – – BÖLÜM 2