Göztepe SK

Göztepe Spor Kulübü Koronavirüs Salgını Sürecini Destek Çıkarak Sürdürüyor

Çin’de başlayarak küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Türkiye’de de vakaların her geçen gün arttığı ve ölümlerin yaşandığı salgında tüm liglerde de süresiz olarak erteleme kararı hala devam ediyor.

Spor kulüplerini de derinden etkileyen yeni tip koronavirüs süreci, sosyal medyanın da son derece etkin kullanılmasını beraberinde getirdi. Özellikle liglerin ertelendiği süreçte spor kulüplerinin tedbir amaçlı antrenmanlarını gerçekleştirmemesi ve maçların da oynanmaması, kulüpleri sosyal medya paylaşım sitelerine yönlendirdi.

Süper Lig ekiplerinden olan İzmir temsilcisi Göztepe Spor Kulübü de, dönemi en etkin kullanan kulüplerin başında geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden sık sık paylaşım yapan sarı kırmızılı takım, salgın sürecinde hem taraftara hem de spor gündemine de destek olacak nitelikte paylaşımlar iletiyor.

#BirlikteBaşaracağız Etiketi İle Paylaşım

Bu ayrılığın geçeceğini ve bir rüya olarak farz edilebileceğini belirten kulüp, paylaşımında yine sonunda zaferin kendilerinde olacağını ve bunun için de sabredilmesi gerektiğine dikkat çekerek, taraftarına destek vermeye devam etti.

Öte yandan tüm paylaşımlarında da #BirlikteBaşaracağız etiketini kullanan Göztepe Spor Kulübü, taraftarına yönelik sergilediği destekçi tavrıyla da, pek çok spor kulübüne örnek olmuş durumda.