Tamer Tuna

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna Önemli Tavsiyelerde Bulundu

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglerin süresiz olarak ertelendiği dönemde, net olarak hangi tarihte başlayacağına ilişkin henüz net bir bilgi söz konusu değil. Konuya ilişkin açıklama yapan Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna ise önemli bir değerlendirme yaparak duruma dikkat çekti.

Koronavirüs sebebiyle spor müsabakalarının aksamasına yönelik önemli açıklamalarda bulunan Antalyaspor Teknik Direktörü, her şeyin futbol içerisinde çözüleceğine dikkat çekti. Söz konusu karmaşık durum için ise Futbol Kurulu kurulması ile ilgili önemli bir tavsiyede bulundu.

Yapmış olduğu açıklamada, sağlığın her şeyden önemli olduğunu da dikkat çeken teknik adam, bu dönemde ileriye dair planlar yaptığını da söyledi. UEFA’nın ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun da bu sürecin aşılmasına yönelik iyi değerlendirmeler yaptığını belirtti.

Süper Lig Antalya’da Tamamlanabilir

Bu sürecin daha da kolay aşılabilmesi için de, Bilim Kurulu benzerinde bir Futbol Kurulu kurulması gerektiğinin altını çizdi. Her şeyin futbol içerisinde çözülebileceğini de söyleyen Tamer Tuna, takımların, kültürün de değerlendirilmesini ifade etti.

Maçların başlayacağı sürece de değinen tecrübeli teknik adam, en uygun takvimin Haziran ve Temmuz ayları olduğunu söyledi. Ligin Antalya’da tamamlanabileceğini de belirten hoca, tüm takımların gelebileceğini ve futbola müsait bir ortam olduğunu da açıklamalarında vurgulandı.