Alpaslan Öztürk

Alpaslan Öztürk’ten Irkçılık Eleştirisi

Süper Lig’de  mücadele eden Göztepe Spor Kulübü ekibinin başarılı oyuncusu Alpaslan Öztürk önemli açıklamalarda bulundu. Amerika’da George Floyd’un ırkçılık sebebiyle polis tarafından öldürülmesine ilişkin de konuşan sarı kırmızılı futbolcu, ırkçılığın yalnızca siyahilere değil Türkler’e de yapıldığını söyledi.

Göztepe’de forma terleten Alpaslan Öztürk, ırkçılığa ilişkin çarpıcı itiraflarda bulundu. Başarılı stoper mevki oyuncusu ırkçılığın yalnızca siyahilere değil, Türkler’e de yapıldığını ifade etti.

Pis Türk Laflarıyla Büyüdüm

Belçika’da futbola başlamış olduğu günden bu yana, ‘Pis Türk’ laflarıyla büyüdüğünü söyleyen sporcu, tribünden de kendisine ‘Soğan kafa’ şeklinde bağırıldığını söyledi. Her zaman geri planda kaldıklarını belirten Öztürk, şanslarının da her zaman çok az olduğunu belirtti. Bu tür zihniyetler sebebiyle de çok fazla yeteneğin kaybolduğunun altını çizdi. Ve Avrupa’da asıl ırkçılığa maruz kalanların da Türkler olduğuna dikkat çekti.

Gurbetçilerin, en çok da sporcuların Avrupa’da maruz kaldığı ırkçılıkların sayısız olduğuna değinen sporcu, bu sıkıntının son bulması gerektiğini de vurguladı.

Alpaslan Öztürk, Belçika’da futbola başlayan ve tüm altyapı kariyerini orada geçiren bir oyuncu olarak da ırkçılığın bu kadar ses getirdiği dönemde bunları anlatmak istediğini söyledi.

Güncel Yazılar