Alpaslan Öztürk

Alpaslan Öztürk’ten Pandemi Değerlendirmesi

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü oyuncusu Alpaslan Öztürk, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Belçika günlerine ilişkin de konuşan sarı kırmızılı sporcu, altyapı günlerine kadar anlattı.

Belçika’da altyapıda yetişen Göztepe Spor Kulübü oyuncusu Alpaslan Öztürk, o zamanlarda küçük yaşta olmalarına rağmen hayatın çok zor olacağını öğrendiklerini ekledi. Kadroya girebilmek ve profesyonel olmak için de Belçikalı bir çocuğa göre her zaman 3 kat daha başarılı olmaları gerektiğini ifade etti. Ve bir Türk olarak da başarılı olmaya ve Belçikalıların önüne geçmeye ant içmek için büyüdüklerini söyledi.

Söz konusu durumun okullarda da aynı olduğunu belirten Alpaslan Öztürk, abisinin yabancı kontenjanı içerisine dahi alınmadığını vurguladı. Ve futbolu iyi oynadığı dönemde Belçika asıllı Türk, kötü oynadığında ise yalnızca Türk asıllı olarak söylendiğini ekledi.

Avrupa’nın Her Yerinde Göztepeli Olabilir

Koronavirüs pandemisinin ise çok şey öğrettiğini belirten sporcu, millet olarak daha fazla okunması, öğrenilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ve çalışmanın, üretmenin de özellikle önemine değindi.

Futbolda daha önemli şeyler olduğunun hep beraber anlaşıldığını ekleyen Öztürk, her sporcunun kendisine bir şeyler katması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan Göztepe Spor Kulübü’nün hikayesi olan bir kulüp olduğunu ifade eden futbolcu, Avrupa’nın her yerinde Göztepeli birine rastlanabileceğine dikkat çekti.

Güncel Yazılar