Soner Aydoğdu Göztepe’den Ayrılıyor

Süper Lig’de 2021/2022 sezonuna Ünal Karaman ile başladıktan 2 hafta sonra teknik direktör değişikliğine giden ve Nestor El Maestro ile el sıkışan Göztepe’de oynanan iyi oyuna rağmen kötü sonuçlar alınması, takımın kadrosunda değişiklikler yapılmasını zorunlu kıldı.

Özellikle ön alan baskısı konusunda ligin ortalamasının üstüne çıkan istatistikleriyle dikkat çeken Göztepe’de bu sezon gösterdiği performansla taraftarın tepkisini toplayan Soner Aydoğdu’nun, Konyaspor’un başında şahane bir teknik adamlık sergileyen eski hocası İlhan Palut tarafından istendiği ve Göztepe’nin de oyuncunun ayrılmasına sıcak baktığı iddia ediliyor.

Göztepe’de Değişim Rüzgârları Esiyor

Süper Lig’e yükseldiği sezondan bu yana en kötü dönemini geçiren ve ilk devreyi küme düşme hattında tamamlayan Göztepe’de iyi bir oyun sergilenmesine rağmen kadro kalitesinin düşüklüğü nedeniyle alınamayan puanlar can yaktı. Süper Lig’in özelikle son haftalarında gösterdiği performanslarla birlikte takdir toplayan ancak sahadan puan kayıplarıyla ayrılan İzmir temsilcisinde bu durum devre arasında kadronun güçlendirilmesi kararını beraberinde getirirken, kadroda yer alan ve performansından memnun olunmayan oyuncularla da yollar ayrılmaya çalışılacak.

Kadrodan gönderilecek oyuncular listesinin başında bu sezon boyu gösterdiği performansla birlikte taraftarın tepkisini toplayan sol bek Berkan Emir yer alıyor. Berkan ile birlikte 2019/2020 sezonunda Başakşehir’den transfer edilen Soner Aydoğdu’nun da bu sezon iyi bir performans gösterememesine rağmen Süper Lig’de mücadele eden diğer kulüplerinin ilgisini çekmesi, 30 yaşındaki orta sahanın da takımdan gönderilebileceği ihtimalini arttırıyor. Soner Aydoğdu ile en çok ilgilenen kulüp ise İlhan Palut yönetimindeki Konyaspor olarak gösteriliyor.

İlhan Palut Eski Öğrencisini İstiyor

Göztepe’de de başarılı bir performans sergileyen ancak yönetimle anlaşamayarak yollarını ayıran İlhan Palut, Süper Lig’in 2021/2022 sezonunda resmen teknik direktörlük dersi veriyor. 2020/2021 sezonunun Şubat ayında başına geçtiği Konyaspor’un 2021/2022 sezonunda tarihindeki en iyi sezonu yaşamasında büyük katkısı olan İlhan Palut, camiayla bütünleşti ve yönetimin desteğini tam olarak arkasına aldı. 3 Büyük takımın şampiyonluk yolunda kötü bir performans göstererek hedeften koptuğu ve aldığı başarılı sonuçlarla birlikte en yakın rakibi Başakşehir’in 6 puan önünde ilk devreyi 2’inci bitiren İlhan Palut, bu sezonu fırsat olarak görüyor.

Trabzonspor’un 7 puan gerisinde olmasına rağmen bu şekilde performans göstermeleri durumunda tarih yazabileceklerine inanan Palut, bu bağlamda kadronun da güçlendirilmesi için yönetimle temaslara geçiyor. Konyaspor yönetimine ikinci devrede direkt katkı sağlayabilecek ve takımı güçlendirebilecek oyuncularla ilgili bir rapor sunduğu belirtilen İlhan Palut’un, Göztepe’de beraber çalıştığı oyuncusu Soner Aydoğdu’yu da kadrosunda görmek istediği ifade ediliyor. Bu sezon Göztepe’deki performansıyla beklentilerin altında kalan 30 yaşındaki orta sahanın Konyaspor’da iyi bir performans gösterebileceğine ve katkı verebileceğine inancı tam olan 45 yaşındaki teknik adamın birkaç transfer istediği daha verilen bilgiler arasında.