Göztepe Oyunu Skora Yansıtamadı

Süper Lig’de 2020/2021 sezonunu 51 puanla 10’uncu sırada tamamladığı teknik direktörü Ünal Karaman ile 2021/2022 sezonuna hazırlanan Göztepe, yaz transfer döneminde kadro kalitesinden ödün vermenin ve direkt etki edebilecek oyuncuları kadrosuna ekleyememenin ceremesini ilk devrede oynadığı 19 maçta yaşadı.

Ünal Karaman ile başladığı sezonun 3’üncü haftasında teknik direktör değişikliğine giden İzmir temsilcisi, Sırp asıllı İngiliz teknik direktörünün oyunda kaliteyi arttırmasına rağmen oyuncularının skoru getirememesini izlemek zorunda kaldı.

Göztepe Oyununu Yükselterek İlk Devreyi Tamamladı

Süper Lig’de 2021/2022 sezonuna bir önceki sezonu tamamladığı teknik direktörü Ünal Karaman ile başlayan Göztepe, 3’üncü haftada oynanan Sivasspor maçından sonra tecrübeli teknik direktörle yollarını ayırmıştı. Ünal Karaman yerine Türkiye’de ismi bilinmeyen bir teknik direktör olan Nestor El Maestro’yu getiren Göztepe yönetimi, son haftalardaki performansa bakıldığında teknik adam konusunda kaliteli bir karar aldı ancak kötü geçen yaz transfer döneminin sıkıntılarını yaşadı.

Kadro kapasitesi olarak ilk yarının tamamında kümede kalma adına mücadele ettiği diğer takımların neredeyse tamamından daha zayıf bir kapasiteye sahip olan Göztepe, çok iyi oyunlar oynadığı maçlardan galibiyet almadan ayrıldı.

Süper Lig’in özellikle son haftalarında oynadığı Fatih Karagümrük, Beşiktaş ve Adana Demirspor maçlarında, Nestor El Maestro yönetiminde en çok geliştirdiği yönü olan ön alan baskısını çok iyi şekilde sahaya yansıtan Göztepe, buna rağmen bahsi geçen 3 maçtan sadece 1 puan alabildi. Karagümrük karşısında sahadan 1-0 mağlup ayrılan İzmir temsilcisi, Beşiktaş karşısında oynadığı maçta öne geçmesine rağmen İzmir’e puansız dönerken, Adana Demirspor maçında da geriden gelerek beraberliği sağladı. İlk devrenin toplam istatistiklerine bakıldığında Süper Lig’de ligin en iyi ön alan baskısı yapan takımlarından birisi olduğu görülen Göztepe’de devre arasında çok fazla eklemenin gerekli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Sarı Kırmızılılarda Yaprak Dökümü Bekleniyor

Alınan kötü sonuçlara rağmen takımın gösterdiği performanstan memnun olan ve teknik direktörü Nestor El Maestro’nun arkasında durma kararı aldığı belirtilen Göztepe’de devre arasında tam anlamıyla bir değişim yaşanması bekleniyor. Bu sezon en çok eleştiri alan oyuncuların başında gelen Berkan Emir, orta sahada gösterdiği performans nedeniyle protesto edilen ancak eski hocası İlhan Palut tarafından istendiği iddia edilen Soner Aydoğdu gibi oyuncular başta olmak üzere pek çok oyuncuyla yolların ayrılması bekleniyor. Takımdan ayrılacak oyuncuların sayısına göre kadrosuna ekstra ekleme yapmayı planlayan Göztepe’de sol bek başta olmak üzere pek çok bölgeye net transferler gerekiyor. İlk devrenin son haftalarında gösterdiği performansla birlikte umut vaat eden bir görüntü sergileyen Göztepe, eğer direkt performans sağlayabilecek oyuncuları kadrosuna katarsa ikinci devrede çok daha iyi bir sıralamayla ligi tamamlayabilir. Bununla birlikte taraftarın ve camianın teknik direktör Nestor El Maestro’nun net bir biçimde arkasında durduğu ifade ediliyor.