Göztepe’nin Kalecisi Sıraya Soktu

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği performans nedeniyle hem futbolseverleri hem de taraftarlarını bir hayli üzen Göztepe adına işler yolunda gidiyor demek mümkün gözükmüyor. Kulübün devir süreci henüz tamamlanamadı ve basında yer alan haberler bu süreçten vazgeçildiğine dair iddiaları taşıyor. Bununla birlikte Sarı Kırmızılı ekibin bu sezon kadro dışı bırakılan yetenekli file bekçisi İrfan Can Eğribayat’a ligin birçok ekibinin talip olduğu iddia ediliyor.

Ekipler Peşinde Dolanıyor

Bu sezon Süper Lig’de sergilediği başarısız performans nedeniyle kendisini sevenleri büyük bir hayal kırıklığına uğratan Göztepe, gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek ancak şu sıralar devir süreciyle alakalı yaşanan sıkıntılarla uğraşıyor.

Sarı Kırmızılı ekibin büyük hissedarı Mehmet Sepil aynı zamanda üstlendiği başkanlık görevinden istifa ettikten sonra kulübün bir başka yatırımcıya satılacağına dair açıklama yapmıştı. Ancak geçen onca zamana rağmen hâlâ daha istenilen yatırımcı bulunamadı ve basında yer alan haberler Sepil’in bu yatırımcı arayışından vazgeçtiğine dair iddialar taşıyor.

Bununla birlikte kulüpte bir çözülme süreci olduğunu ifade etmekte fayda var. Sarı Kırmızılı takımın futbolcuları birer ikişer kulüpten ayrılmaya devam ederken bazılarının ayrılması adına da süreç devam ediyor.

Adanaspor’dan transfer edilen ve İzmir temsilcisinde gösterdiği performansla parlayan İrfan Can Eğribayat da bu isimlerden birisi. Genç kaleci bu sezon taraftarla yaşadığı münakaşa nedeniyle kadro dışı bırakıldı ve Sarı Kırmızılı kulüple olan bağları tamamen koptu.

Öte yandan oyuncuya zaten uzun süredir birçok kulüp talipti ve basında yer alan son haberlere göre bu kulüplere yenileri eklendi. Şu an basında yer alan haberlere bakıldığı zaman Kasımpaşa, Başakşehir ve Konyaspor’un oyuncuya olan ilgisinin daha da yüksek olduğu ve 3 kulübün de oyuncuyu kadrolarına katmak adına girişimlere başladığı görülüyor.

Tercih Edilen Oyuncu

Bu sezon Volkan Babacan ve Muhammed Şengezer ikilisi arasında mekik dokuyan Başakşehir’de Volkan Babacan’ın belirli bir yaşa gelmiş olmasının İrfan Can konusundaki ilgiye dair bir done olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Turuncu Lacivertli ekip kale rotasyonunu böyle yetenekli bir kaleciyle güçlendirmeyi bu nedenle istiyor olabilir. Bununla birlikte bir diğer İstanbul temsilcisi Kasımpaşa ise Ertuğrul Taşkıran’ın olası ayrılığını düşünüyor. Zira Ertuğrul ile alakalı olarak Fenerbahçe haberleri çok daha yüksek sesle konuşulmaya başlandı ve bu sürecin tamamlanması an meselesi olarak görülüyor.

Konyaspor ise Sehic gibi bir kaleciye sahip olsa da kadrosundaki yerli kalecilerle yollarını fiilen ayırdı. Yeşil Beyazlı takım Sehic’i yedekleyebilecek ve hatta yeri geldiğinde onu yedek kulübesine götürebilecek bir kaleci arayışındalar.

Tüm bunlar düşünüldüğünde İrfan Can Eğribayat kalecililk yetenekleri, genç yaşı ve kulüplerine olan aidiyeti ve özverisiyle dikkat çeken oyunculardan birisi. Göztepe‘de oyuncuya istenen bonservis bedelinin de 1 milyon Euro civarında olduğu iddia ediliyor.