Göztepe’nin Oyuncusuna Süper Lig’den Talipler Var

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Göztepe adına bu durum büyük bir problem yarattı ve Sarı Kırmızılı ekip lige veda eden takımlar arasına adını yazdırmak zorunda kaldı. Bununla birlikte küme düşmüş olmak İzmir temsilcisinde yeni bir süreci başlattı ve birçok oyuncu kulüpten ayrıldı. Yabancı oyuncularının büyük bir kısmıyla yollarını ayıran veya ayırma noktasına gelen Göz-Göz’de bu sezonun en tartışmalı isimlerinden biri olan Berkan Emir’e de 2 farklı Süper Lig talibi olduğu iddia ediliyor.

Dağılma Süreci Devam Ediyor

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans ortaya koyan Göztepe, koca sezonu sadece 28 puan toplayabilerek kapattı ve bu kötü performans taraftarlarla kulüp arasındaki bağların kopmasına neden oldu.

Bununla birlikte bağı kopan tek grup taraftarlar da olmadı. Kulübün kaptanı Halil Akbunar’dan önemli isimleri olarak gösterilen Atınç Nukan, İrfan Can Eğribayat gibi isimler de gelecek sezon Süper Lig’de forma giyebilmek adına kulüpten ayrılmayı kafalarına koymuş durumdalar.

Öte yandan yabancı oyuncular için bu süreç çoktan başladı. Birçok oyuncusunu küme düşmesinin kesinleşmesiyle birlikte başka takımlara gönderen Göz-Göz bu oyuncuların bazılarından kabul edilebilir seviyelerde bonservis bedeli de elde etti.

Tüm bunlarla birlikte kulübün bu sefer göndermeye yakın olduğu isim sezonun en tartışmalı oyuncularından biri. Sezon boyunca yaptığı hatalar ve sergilediği sönük performans nedeniyle eleştirilerin odağındaki isim olan Berkan Emir, gelecek sezon Süper Lig’de oynayabilmek adına takımdan ayrılmayı planlıyor.

1 Milyon Euro Bekleniyor

Sezon içinde Burekovic, Ndiaye, Nwobodo ve Soner’le yollarını ayırıp, lig biter bitmez de Di Santo ile vedalaşan Göztepe‘de sol bek Berkan Emir’e de talipler çıktı. Sarı-kırmızılılarla 1 yıl daha sözleşmesi bulunan tecrübeli oyuncuyla Vavacars Fatih Karagümrük ve Atakaş Hatayspor’un ilgilendiği ifade edildi. Yönetimin ise Berkan’a karşılık 1 milyon euro bonservis bedeli istediği kaydedildi.

Sarı-kırmızılılara 2018-2019 sezonun başında Aytemiz Alanyaspor ‘dan transfer edilen 34 yaşındaki futbolcu, istikrarlı bir şekilde sarı-kırmızılı formayı terletti. Bu sezon 33 maça çıkan Berkan 1 gol atıp, 5 asist yaptı.

Bununla birlikte bu sezon ne Berkan ne de Göztepe adına hiç iyi geçmedi ve tecrübeli oyuncu da gerçekten göze batacak kadar sallantılı bir performans ortaya koydu. Öte yandan oyuncunun bu kadar tepki görmesinin de normal karşılanması pek doğru değil.

Zira Sarı Kırmızılı taraftarların deyim yerindeyse artık iğneyi kendilerine çuvaldızı bir başka oyuncuya ya da yöneticiye batırması gerekiyor. Sezon içerisinde oyuncular üzerinde kurulan baskı bu sefer olumlu sonuç vermedi ve bu zamana kadar Göztepe’ye faydalı olabilecek pek çok isim taraftarın sabırsız tavrı ve kurduğu baskı nedeniyle kariyerlerinde yeni bir sayfa açmak zorunda kaldılar.