Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü’nde Kovid-19 Testleri Tamamlandı

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Süper Kulübü resmi internet sitesi üzerinden tüm takımının koronavirüs testinden geçtiğini duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü itibariyle Türkiye’de tüm liglerin süresiz olarak iptal edilmesine karar verilmişti. O günden bu yana antrenmanların da evlerde bireysel olarak yapıldığı sürecin ise sonuna gelindi.

Türkiye’de koronavirüs salgını kontrol altına alındı. Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu da liglerin 12 Haziran itibariyle başlayacağını duyurdu.

Süper Lig’de mücadele eden İzmir temsilcisi Göztepe Spor Kulübü de, resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Futbola Geri Dönüş Öneri Protokolü çerçevesinde 4 Mayıs 2020 tarihinde kulübün testten geçirildiği belirtildi.

Herkesin Sonucu Negatif Çıktı

Teste tabi tutulanlar arasında A Takım futbolcuları, teknik heyet, destek ekibi de yöneticilerin yer aldığı da belirtildi. Kovid-19 testi yapılan sarı kırmızılı kulüpteki kimsede de sonucun pozitif çıkmadığını ifade edildi.

Koronavirüs testlerinin tamamının negatif çıktığı Göztepe Spor Kulübü’nde bu durum ise İzmir temsilcisinde yüzlerin gülmesini sağladı.

Resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan sarı kırmızılı kulüp ayrıca duyurusunda tüm koronavirüs hastalarına da acil şifa dileklerinde bulundu. Sağlık çalışanlarına ise emeklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.