Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Antrenmanlara Devam Ediyor

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü ekibi, takım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Sarı kırmızılı kulüp, kalan maçlarında galibiyet edinerek, sezonu üstün bir başarı ile tamamlamaya niyetli görünüyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir zamandır antrenmanlarını takımıyla yapamayan Göztepe Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta çalışmalarına başladı. Sahaya kavuşan sarı kırmızılı futbolcular, antrenmanlarını ise gruplara ayrılarak gerçekleştiriyor.

19 Mart itibariyle liglerin askıya alınması sebebiyle, kalan maçlar 12 Haziran’da oynamaya başlayacak. Ligi başarılı bir sıralama ile tamamlamak isteyen İzmir temsilcisi, bu dönemde yapacağı antrenmanlarını ise iki grup şeklinde yapıyor.

İki farklı gruba ayrılan Göztepe ekibi, kendilerine verilen saatlerde Adnan Süvari Tesisleri’ne gelerek çalışmalarını sürdürüyor. Diğer grup gelmeden, sahadaki grup ise tesisten ayrılmış oluyor.

Testler Negatif

Öte yandan salgın sebebiyle soyunma odaları, duşlar ve yemekhane gibi topluma açık alanlarda ise hizmet durumu söz konusu dahi değil.

Minimum personel sayısı ile yapılan antrenman çalışmalarında, ‘Türkiye Futbol Federasyonu’ tarafından yayınlanan Futbola Geri Dönüş Öneri Protokolü esas alınıyor. Sarı kırmızılı takımda forma giyen oyuncuların tedbir gereği yapılan Kovid-19 testlerinin ise negatif çıktığı öğrenildi.