Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Antrenmanlarına Devam Ediyor

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir dönem boyunca antrenmanlar sahalarda hiç yapılmamıştı. Sporcuların bireysel olarak evlerinde çalışma sürdürdüğü sürecin ise yavaş yavaş sonuna gelindi. Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü ekibi de geçtiğimiz hafta Adnan Süvari Tesisleri’nde çalışmalarına başladı. 3 günlük sokağa çıkma yasağı ile zorunlu bir ara verilen idman çalışmalarına ise tekrar devam ediliyor.

Göztepe Spor Kulübü iki farklı grup şeklinde yapmış olduğu antrenmanlarda daha çok kondisyon ve pas çalışmaları alanında hazırlık yapıyor. Uzun bir dönem sahalarda top yüzü görmeyen sarı kırmızılı takım ise antrenman yaparak büyük bir mutluluk yaşadığını gösteriyor.

Adnan Süvari Tesisleri’nde antrenmanlarını sürdüren sarı kırmızılı ekip, idmanı ise tedbir gereği iki farklı grup şeklinde yapıyor. Kondisyon ve pas çalışmalarının yapıldığı antrenmanda, sosyal mesafe kurallarına uyum gösterilmeye de özen gösterildi.

Antrenman Dışında Maske Takmak Zorunlu

İzmir temsilcisi ekibin gruplara ayrıldığı antrenmanda, hangi gruba hangi saat verilirse, onlar tesislere gelmiş oldular. Ve diğer grup gelmeden de çalışan grup tesislerden ayrılmış oldu. 

Öte yandan sarı kırmızılı takımın tesis soyunma odaları, duşları ve yemekhanesi de hizmet vermiyor. Bu dönemde oyuncuların tesise giriş yaptıkları anda ise ateş ölçümü yapılıyor.

Çalışmaların en az personel sayısı ile gerçekleştiği antrenmanlarda, antrenman dışında olan herkesin de maske takması zorunlu oldu.