İlhan Palut

Göztepe Spor Kulübü 27 Nisan’nda Antrenmanlara Başlamaya Karar Verdi

Süper Lig temsilcilerinden olan Göztepe Spor Kulübü ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü İlhan Palut, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İzmir ekibinin çalıştırıcısı olan teknik adam, 23 Nisan Pazartesi günü antrenmanlara başlamayı planladıklarını bildirdi.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte takım halinde antrenmanlar da yapılamıyor. Sporcular ise formlarını evlerinde bireysel çalışmalar ile korumaya çalışıyorlar.

Duruma ilişkin Göztepe Spor Kulübü Teknik Direktörü İlhan Palut da açıklama yaptı. 20 Nisan Pazartesi günü oyuncularının 4’erli gruplar şeklinde Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde sahaya ineceklerini ifade etti.

Ligler 5 Ve 7 Haziran Aralığında Başlayabilir

Oyuncularının 27 Nisan’a kadar gruplar halinde çalışacağını söyleyen teknik adam, sosyal mesafe kurallarına da idman sürecinde uyulacağını ekledi. Bir haftanın ardından ise tüm takımı sahaya indirmeyi hedeflediklerini belirten teknik hoca, liglerin başlama tarihinin de 5-6-7 Haziran şeklinde ön gördüklerini ekledi. Bu sürece kadar da fiziksel anlamda en iyi şekilde hazırlanacaklarının vurgusunu yaptı.

Evdeki antrenman döneminin de çok uzadığını belirten İlhan Palut, 3 gün öncesinde de 1 haftalığına ara verdiklerinin açıklamasını yaptı. Fakat evde olan çalışmalarla futbolcuları hazır tutmanın da mümkün olmayacağına dikkat çekti.