Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü’nün Gururu Ülkenin De Gururu Oldu

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle küresel çaplı bir sorun yaşanıyor. Dünyada on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Kovid-19 virüsü, spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Bu süreçte pek çok organizasyon iptal edildi. Bir kısmı ise ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelendi.

Tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı süreçte, organizasyonların da yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle iptal edildi veya şampiyonlarını belirledi. Uluslararası Jimnastik Federasyonu da bu döneme ilişkin bir karar aldı ve Dünya Kupası final müsabakalarını iptal ettiğini açıkladı. Açıklamanın ardından ise ödüllerin kimlere takdim edileceği düşünülüyordu. Federasyon ise bir açıklama daha yaptı ve eleme sıralamasına göre madalyaları sahiplerine ulaştırdı.

Ferhat Arıcan Bronz Madalya Aldı

Uluslararası Jimnastik Federasyonu tarafından yapılan açıklama ile, Dünya Kupası finallerinin kazananı ise Göztepe Spor Kulübü sporcusu Ferhat Arıcan oldu. İzmir ekibinin başarılı sporcusu, Türkiye’yi temsilen katıldığı Dünya Kupası yarışmasında paralel bar aletinde bronz madalya almaya hak kazandı.

Göztepe Spor Kulübü, başarılı sporcunun mutlu haberini, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Türkiye’nin gururu Ferhat Arıcan için de tebrik mesajları çığ etkisi yarattı. Sarı kırmızılı kulübün oyuncusu derecesi ile büyük bir tebrik almayı da başardı.