Göztepe Çok İddialı Geliyor

Göztepe berbat geçen sezonun ardından 2021 22 futbol sezonunda TFF. 1 Lig’e düşmüştü. Fakat Göztepe’nin burada kalmaya çok niyeti yok, hedef bir an önce Süper Lig’e geri dönmek. Tüm çalışmalar ve transferler de bu doğrultu yapıldı

Ali Akman

Göztepe Ligin En İddialı Takımlarından

Bu sene 1. Lig’de kıyasıya bir yükselme mücadelesi izleyeceğiz. Cumhuriyet’in 100. yılı olması sebebiyle hem pek çok takım bu sene TFF. 1. Lig şampiyonu olarak anılmak istiyor hem de 29 Ekim 2023 tarihinde Süper Lig’de yer almış olmayı istiyorlar. Bu doğrultuda Samsunspor, Eyüpspor, yine 2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’den düşen Çaykur Rizespor ligin en iddialı takımları olarak göze çarpmakta. Bu üç takım ile birlikte şampiyonluk mücadelesi verecek olan 4. takım ise İzmir’in sarı kırmızılı ekibi Göztepe olacak.

Özellikle orta sahaya yaptığı Emre Çolak transferinin ardından forvete de önemli bir takviye yapan İzmir ekibi Ali Akman’ı Galatasaray’ın elinden kaptı. Oyuncunun amcasının Galatasaraylı eski futbolcu Ayhan Akması olması ve oyuncunun kuzenleri, Ayhan Akman’ın oğulları Efe Akman ve Hamza Akman’ın da Galatasaray’da forma giymesi sebebiyle Galatasaray’ın Ali Akman’ı kadroya katmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ne var ki gelişmeler böyle olmadı .Göztepe Spor Kulübü devreye girdi ve Ali Akman‘ın transferini kısa sürede bitirdi.

Genç oyuncu Ali Akman’ı sezon sonuna kadar üstelik de satın alma opsiyonunu da içeren bir sözleşme ile kiralayan Göztepe bu sezon TFF 1. Lig için ne kadar istekli ve iddialı olduğunu da ortaya koymuş oldu. Orta saha ve forvet rotasyonu ile TFF 1. Lig’in en iddialı takımları arasında yer alan Göztepe’nin sıkıntı yaşayabileceği tek mevki kale olarak göze çarpıyor.

Göztepe

İrfan Can’ı Arayabilirler

Fenerbahçe’nin de Süper Lig ve Avrupa için çok iddialı bir kadro kurmak istediği biliniyordu. Bu konuda hocası Jorge Jesus’un bir dediğini iki etmeyen Fenerbahçe Spor Kulübü önce Çaykur Rizespor’un iki kalecisi ile birden ilgilenmiş, Tarık Çetin konusuna Çaykur Rizespor ılımlı yaklaşsa da Jorge Jesus, kaleci Altay Bayındır ile forma rekabetine girebilecek bir isim istediğinden Tarık Çetin’i veto etmişti. Bunun üzerine Çaykur Rizespor’un as kalecisi Gökhan Akkan’ı isteyen Fenerbahçe kulübünün bu isteği ise Çaykur Rizespor teknik direktörü Bülent Korkmaz tarafından geri çevrilmişti. İşte bu gelişmenin bilinmesi İrfan Can Eğribayat’ın transferi konusunda Göztepe taraftarını daha çok kızdıran unsurdu.

Tff 1. Lig şampiyonluk mücadelesi sırasında en ciddi rakiplerden biri olan Çaykur Rizespor, as kalecisini Fenerbahçe’ye vermezken Göztepe’nin as kalecisi İrfan Can Eğribayat’ın Fenerbahçe’ye transferine izin verilmesi taraftarı ister istemez iki kararın kıyasına itti.

Bu sebeple çok iddialı bir kadro kurulmuş olsa da sezon başladığında kalede bir sorun yaşanması halinde Göztepe yönetimi ile taraftarı çok ciddi şekilde karşı karşıya gelebilir.