Göztepe Sol Bek Sorununu Çözüyor

Orta sahaya Emre Çolak’ı ve forvete de Ali Akman’ı alarak bu bölgeleri artık tamamen lige hazır hale getiren Göztepe, sol bek transferini de bu hafta bitiriyor. İsmail Köybaşı ile büyük ölçü de anlaşıldı ve Trabzonspor’un bu konuda sıkıntı çıkarmayacağı öğrenilmekle beraber mutlak suretle Süper Lig’e geri dönmeyi hedefleyen İzmir temsilcisi işini şansa bırakmamak için alternatif sol bek isimleri de belirledi.

İsmail Olmazsa Ömer Bayram

Galatasaray’a Akhisarspor’dan transfer olan ama ilk geldiği andan beri Galatasaray taraftarının gözüne girmeyi tam olarak başaramayan buna rağmen uzun yıllardır Galatasaray kadrosunda olan Ömer Bayram’ın Galatasaray kariyerinin bu sene son bulacağı düşünülüyor. Bir dönem Fatih Terim tarafından orta sahada kullanılan ve Galatasaray’daki en verimli dönemlerini bu bölgede oynarken geçiren oyuncu sol bek performansı ile ise yetersiz bulunmuştu. Buna rağmen TFF 1. Lig için oldukça tecrübeli bir sol bek olan Ömer Bayram’ın rahatlıkla İsmail Köybaşı’ya alternatif olabileceği ve maliyet olarak da iki oyuncunun birbirlerine yakın ücretler talep edeceği öngörülüyor.

Bu sene teknik direktör değişikliği ile sezona giren Galatasaray’da yeni teknik adam Okan Buruk’un da gözüne pek giremeyen dahası basına yansıyan bir antrenman görüntüsünde Aytaç Kara ile birlikte sergiledikleri antrenman performansı ise taraftardan ciddi tepki çeken Ömer Bayram’ın Galatasaray kadrosunda düşünülmediği ve sarı kırmızılı ekibin sol bek rotasyonunu Hollandalı star Patrich Van Aaanholt ve bu sene Altay’dan transfer edilen genç sol bek Kazımcan Karataş ile götüreceği öğrenildi. Galatasaray’ın kötü geçen 2021 22 futbol sezonunun ardından bu sene Avrupa kupalarında yer almaması nedeniyle bu ikilinin sol bek rotasyonu için yeterli olacağı ve bu durumda performansı da yeterli bulunmayan Ömer Bayram ile yolların ayrılacağı görüşü hakim spor kamuoyunda.

Göztepe sol bek

Göztepe İsmail Olmazsa Ömer’e Gidecek

Bu gelişmelerle birlikte tekrar belirtmek gerekir ki Göztepe’nin sol bek transferindeki birinci önceliği Trabzonsporlu oyuncu İsmail Köybaşı. Kariyerinde daha önce Beşiktaş ve Fenerbahçe formaları da giyen tecrübeli sol bekin Türkiye A Milli takım forması ile de 20’den fazla maçı bulunuyor. Tecrübe olarak Ömer Bayram‘ın önünde yer alan İsmail Köybaşı ayrıca hücum performansı olarak da yine Galatasaraylı sol bek Ömer Bayram’dan daha önde yer alan bir oyuncu.

Kariyerindeki çıkışı hücuma verdiği desteğe borçlu olan oyuncu kariyerinin başlarında kolay adam geçebilmesi, tekniği ve hızıyla oldukça dikkat çekmiş ve Avrupa’nın en iyi sol beklerinden biri olacağı öngörülmüştü. Kariyeri beklenildiği kadar parlak olmayan futbolcu buna rağmen hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş’ta forma giymeyi başardı. Trabzonspor’un ya da Galatasaray’ın bu iki sol bek için bonservis konusunda problem çıkarmaması öngörülmekle beraber olası bir bonservis talebin halinde diğer isme yönelecek İzmir ekibi Göztepe.