Göztepe’nin Rakipleri Belli Oldu

TFF. 1. Lig’de Süper Lig’e yükselme mücadelesi nihayet başladı, ligin iddialı takımlarından Göztepe ise ilk haftanın kapanış maçına çıkacak. Bu sene mutlak suretle Süper Lig’e dönmek isteyen Göztepe’nin rakipleri hakkında ise bir fikir oluşmaya başladı ilk maçların ardından.

Göztepe’nin Rakipleri Samsunspor Ve Eyüpspor

Transfer sezonunun devam ettiği, henüz kadroların tam olarak şekillenmediği bir gerçek. Bu sebeple şu an yapılacak yorumlar bir tahminden öteye gidemeyecek olsa da hem sezon öncesi hazırlıkları hem de ilk maçlarında aldıkları galibiyetler ve ortaya koydukları oyunlar düşünüldüğünde Samsunspor ve Eyüpspor, Süper Lig mücadelesinde Göztepe’nin rakipleri olacak gibi duruyorlar ki bu durum zaten ilk maçlar öncesinde de böyle tahmin ediliyordu.

Birkaç senedir Süper Lig’in kıyısından dönen ve bu sene artık işini şansa bırakmamak için çok tecrübeli bir kadro oluşturan Samsunspor, kendisi adına ligin açılış maçında, geçen sezon Süper Lig’de mücadele eden ve küme düşen Altay’a konuk oldu. İzmir deplasmanında çok olgun bir oyun oynayan Samsunspor özellikle hızlı çıkışlarda çok etkili oldu. Altay karşısında 2 0’lık net bir galibiyet alan Samsunspor oynadığı oyunla kadro kalitesinin hakkını verdiğini gösterdi. Tartışmasız şekilde şu an TFF 1. Lig takımları arasında en nitelikli kadroya sahip olan takım, Süper Lig’e direkt yükselmek dışındaki her sonucu başarısızlık kabul edecek bir durumda. Samsunspor, 14 milyon avro değerindeki kadrosuyla da ligin en pahalı takımı durumunda.

Samsunspor’dan sonra Göztepe’nin rakibi olarak sayılabilecek en ciddi takım ise Eyüpspor. Aslında Eyüpspor’un TFF 1. Lig’de uzun bir geçmişi ve tecrübesi bulunmuyor. Ancak hedefleri çok büyük olan takım TFF 1. Lig’e çıktığından beri burada da fazla kalıcı olmayıp asıl hedefi olan Süper Lig’e yükselmek istediğini hep gösterdi. Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda uzun süre Süper Lig potasında yer alan takım ligin sonlarına doğru bir anlamda tecrübesizliğinin kurbanı olmuştu. Bu sene aynı hataya düşmek istemeyen Eyüpspor kadorsunu daha da güçlendirdi. Ligin en değerli kadrolarından birine sahip olan Eyüpspor’da Ryan Babel gibi büyük bir kalite ve tecrübe de yer almakta. Eyüpspor, ligin ilk maçında Dneizlispor’u 1 0 ile geçmeyi başardı.

göztepe'nin rakipleri

Rizespor da Var

Samsunspor ve Eyüpspor’un dışında bu sene Göztepe’yi Süper Lig yolunda en çok zorlayacak takımlardan birisi de Rizespor olacak. Kadro değeri olarak diğer rakiplerinden aşağı kalmayan Rizespor, hala bir santrafor arıyor. Teknik direktör Bülent Korkmaz’a göre santrafor transferi de tamamlandığında Karadeniz ekibi Süper Lig için en iddialı takım konumuna gelecek.

Bu sayılan takımlar haricinde Boluspor ve Bandırmaspor’un da Süper Lig için bu sayılan ekiplerle kıyasıya bir rekabete girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Göztepe Süper Lig’e yükselebilmek için Süper Lig’e dönmek istiyorsa Süper Lig’de mücadele ediyormuşçasına büyük bir eforu ortaya koymak zorunda.