Göztepe Çıkış Arıyor

Süper Lig hedefiyle yola çıkan ama performansı henüz beklenen seviyeye ulaşmayan Göztepe Gençlerbirliği önünde çıkış arıyor.

Kadro İyi Oyun Köyü

2021 22 futbol sezonu sonunda Süper Lig’den düşerek seyircilerini çok üzen İzmir’in sarı kırmızılı ekibi bu sezon bunu telafi edip Süper Lig’e dönebilmek için TFF 1. Lig’in en güçlü kadrolarından birini oluşturdu. Emre Çolak, Isaac Atanga gibi isimleri karosuna katan takım özellikle de Ali Akman transferiyle ses getirmişti.

Galatasaraylı eski futbolcu, halihazırda Galatasaray’da gönüllü olarak transfer çalışmalarına devam eden Ayhan Akman’ın öz yeğeni olan Ali Akman, amcasına ve iki kuzeni olan Hamza Akman ile Efe Akman’ın Galatasaray futbolcusu olmasına rağmen Galatasaray’ı değil Göztepe’yi seçmişti. İlk başta Galatasaray satın alma opsiyonu koydurmak istediği, Ali Akman’ı kulübü kabul etmedi denilerek açıklanan bu transferde daha sonrasında anlaşıldı ki Göztepe lehine bir satın alma opsiyonu da mevcuttu. Bu şartlar altında büyük ses getiren Ali Akman ile birlikte Göztepe taraftarı iyice havaya girmiş, ligin başlamasıyla birlikte bol gollü galibiyetleri hayal etmişti.

Oldukça güçlü bir kadro kurulmasına rağmen as kaleci İrfan Can Eğribayat’ın Fenerbahçe’ye kiralık olarak gönderilerek bir de sözleşmesine Fenerbahçe lehine tek taraflı bir satış opsiyonu eklenmesi taraftarı kızdırmış, şampiyonluk hedefi olan takım transferin bitimine bu kadar az bir süre kalan nasıl olur da kalecisini, üstelik de böyle bir sözleşme ile bırakır yorumları yapılmıştı. Gelinen noktada Göztepe taraftarı haklı çıktı zira takım transfer sezonunun bitmesine artık sayılı günler kalan bir kaleci transferi için uğraşmakla meşgul.

Göztepe

Göztepe Umduğunu Bulamadı

Göztepe şimdiye kadar ligde umduğunu bulamadı. Kalede ciddi bir sorun yaşayan takım son lig maçını kalecisinin iki büyük hatası sebebiyle kaybetti bile denebilir. Ama genel olarak takım halinde beklenenden çok uzak bir Göztepe var sahada. Üretmekte, pozisyon bulmakta çok zorlanıyor Göztepe takımı. Gençlerbirliği maçı öncesinde bu sorunun çözümünün kadro değişikliğinde gören taraftarlarla pek de aynı fikirde değil teknik adam Turgay Altay.

Gençlerbirliği maçında Göztepe kadrosunda radikal değişiklikler beklemiyor yorumcular. Halihazırda zaten Ali Akman’ın sakarlığı devam ediyor ve kendisinin Gençlerbirliği maçında oynama ihtimali yok. Ali Akman‘ı bir kenara koyarsak seyircinin sahada ısrarla görmek istediği Emre Çolak’ın da yine Gençlerbirliği karşısında oynamasını beklemiyor otoriteler. Bu konuda Göztepe taraftarı ile teknik adam Turgay Altay arasındaki ipler iyice gerilmiş durumda. Taraftar Turgay Hoca’nın muhafazakar yapısından oldukça rahatsız ve bir an önce yeni transferleri sahada görmeyi istiyor. Sahada ortaya konan kötü oyun ve kötü skorların devam etmesi halinde bu gerginlik yerini istifa çağrılarına bırakacak gibi görünüyor. Bu anlamda Gençlerbirliği maçı çok önemli, bu maçta bir çıkış trendinin kıvılcımını yakmak istiyor Göztepe takımı.