Göztepe Kaleci Arıyor

2022 23 futbol sezonuna mutlak suretle Süper Lig’e dönme parolasıyla yola çıkan Göztepe şu sıralar ciddi bir sorun ile karşı karşıya. Transferin bitmesine bir hafta kala Göztepe takımı kaleci transferi için uğraşıyor ve bu durum taraftarı hayli kızdırmış durumda çünkü aslında bu taraftar nezdinde beklenen bir şeydi.

Fenerbahçe Planları Bozdu

2022 23 futbol sezonu hazırlık döneminde Göztepe nasıl ki TFF 1. Lig şampiyonluğu parolasıyla yola çıkıp buna uygun transferler yaptıysa Fenerbahçe de Süper Lig şampiyonluğu hedefiyle yola çıkıp bol alternatifli bir kadro kurdu. Takımın başına dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus’u getiren Fenerbahçe kulübü o günden beri de hocasının bir dediğini iki etmemek için uğraştı. Jorge Jesus, şu sıralar Fenerbahçe’nin takım kaptanlığını da yapan başarılı kaleci Altay Bayındır’a güvenip kaleyi emanet etse de Altay’ın arkasına bir kaleci transferi istedi.

Önce Altay’ın arkasında yedek bekleyecek tecrübeli bir kaleci arayışına giren Fenerbahçe transfer komitesine bir kez daha talepte bulunan Portekizli teknik adam Jorge Jesus, Altay’ın arkasına değil yanına bir isim istediğini belirtti. Yani Altay Bayındır ile rekabet edebilecek bir isim istiyordu Jorge Jesus. Bunun üzerine Fenerbahçe, 2021 22 sezonunda Süper Lig’de yer alıp da küme düşen Rizespor’un kalecisi Gökhan Akkan’ı istedi. Keza Rizespor’un 2. kalecisi konumundaki genç file bekçisi Tarık Çetin de halihazırda Fenerbahçe altyapısı çıkışlı bir isimdi. Gökhan Akkan’a gidilirken listedeki alternatif isimlerden biri de Tarık’tı zira Tarık Çetin Fenerbahçeli olmasının yanı sıra aynı zamanda formunu çok artırmış ve Gökhan Akkan ile forma rekabetine girip hazırlık döneminde ve maçlarında da ondan formayı almıştı.

Göztepe

İrfan Can Eğribayat Transferini Göztepe Taraftarı Eleştirmişti

Fenerbahçe iki kaleci için de çaldı aslında Rizepsor’un kapısını. Söylentilere göre her iki kaleci ile de prensipte anlaşan Fenerbahçe tercihini Tarık Çetin‘den yana kullandı. Rizespor ile görüşmelere başlayan Fenerbahçe bonservis konusunda Rizespor ile anlaşmıştı ki devreye Rizespor hocası Bülent Korkmaz girdi ve bu transferi veto etti. Hedef TFF 1. Lig şampiyonluğu ise iki kaleciye de ihtiyacım var diyen Bülent Hoca’ya yönetim ses çıkaramadı ve iki kaleci de Rize’de kaldı.

Bu gelişme üzerine Süper Lig’den düşen bir başka takım olan Göztepe’nin genç file bekçisi İrfan Can Eğribayat’a yönelen Fenerbahçe burada istediğini çok çabuk aldı. İşte o dönem Göztepe taraftarı bu transferi ciddi şekilde eleştirmiş ve Rizespor kalecilerini vermezken biz neden veriyoruz demişti. Gelinen noktada Göztepe taraftarı haklı çıktı ve şimdi Göztepe transferin bitmesine sayılı günler kala kaleye bir isim aramakla meşgul. Kalan süreçte Göztepe, kale için doğru ismi bulabilir mi bilinmez ama bulamazsa sahadaki skorlardan da memnun olmayan taraftarın sesi çok daha artmaya başlayacaktır.