Ekrem Kılıçarslan Sorgulanıyor

Göztepe’nin son oynadığı ve 2 1 kaybettiği Baadırmaspor maçının ardından eleştiri oklarının hedefindeki isim kaleci Ekrem Kılıçarslan oldu. Göztepe taraftarı İrfan Can Eğribayat’ın Fenerbahçe’ye transferi sırasında dile getirdiği eleştirileri daha yüksek sesle tekrarlamaya başladı.

Ekrem Kılıçarslan İki Golde de Hatalıydı

Göztepe sezon başında as kalecisi İrfan Can Eğribayat‘ı Fenerbahçe’ye kiralamıştı. İrfan Can, Fenerbahçe’de kaleci ve takım kaptanı Altay Bayındır’ın yedeği olmayı kabul edip giderken sözleşmeye Fenerbahçe lehine tek taraflı bir satın alma opsiyonu da eklenmiş ve bu Göztepe taraftarını daha da öfkelendirmişti.

Irfan Can Eğribayat’ın takımdan ayrılmasının ardından aslında Göztepe takımı kaleci transferi konusunda girişimlerde bulunmuş ve özellikle de Beşiktaş’ın genç kalecisi Utku Yuvakuran ile ciddi şekilde ilgilenilmişti. Ancak bu transfer için Göztepe cephesi çok da somut adımlar atmamış ve bu girişim bir söylenti olarak kalmıştı. Sonrasında yola Ekrem ile devam etmeye karar veren Göztepe’nin bu kararı taraftardan ciddi eleştiri almıştı. Mutlak suretle Süper Lig hedefiyle yola çıkılan bir sezonda kaleci gibi önemli bir mevkide güvenilecek bir isim olmaması eleştiri konusu olmuştur ama Göztepe teknik heyeti Ekrem’e güvendiklerini açıklamıştı. Gelinen nokta taraftarı haklı çıkarmış gibi görünüyor.

TFF 1. Lig’de Göztepe, 3 maç sonunda 4 puanda kalırken ortaya koyduğu oyunun eleştirilmesi bir yana bu kadar kolay puan kaybetmesi de ciddi bir sorun olarak görülüyor. İlk 3 hafta performansıyla sezon sonu TFF 1. Lig şampiyonu olarak Süper Lig’e yükselme hedefine hiç de uygun olmayan bir grafik çizen Göztepe’nin özellikle son kaybettiği Bandırmaspor deplasmanındaki 3 puan kaybının ana nedeni Ekrem Kılıçarslan’dı. Yediği ilk golde topu elinden kaçıran Ekrem, ikinci golde ise çıkarabileceği bir topa uzanamamıştı. Bu maçta yediği gollerin ardından kaleci transferi için düğmeye basan Göztepe, transfer sezonunun bitimine 1 hafta kala bir yabancı kaleciyi takıma kazandırmak için uğraşıyor. Gelen haberler İngiltere liginden bir kalecinin kısa sürede kiralık olarak Göztepe kadrosuna katılacağı yönünde.

Emre Çolak

Tek Sorun Kaleci Değil

Göztepe taraftarı ise kaleci transferi konusunda yapılan girişimi doğru bulup desteklese de takımdaki tek sorunun kaleci performansı olmadığı ve Ekrem Kılıçarslan’ın günah keçisi ilan edilmemesi gerektiği görüşünde. Göztepe’nin asıl sorununun oyun olduğunu söyleyen taraftarlar sezon başında bol pozisyona giren ve çok gol atan bir takım hayal ediyorlardır ama gelinen noktada üretmek konusunda ciddi sıkıntı yaşamasına rağmen aynı 11’de ısrarcı olan ve Ali Akman, Emre Çolak gibi isimleri 11’e alma konusunda ketum davranan bir takım var sahada.

Özetle kaleci transferi Göztepe’deki tansiyonu düşürse de mevcut sorunların sadece bir kısmına çözüm üretmiş olacak. Göztepe taraftarı artık iyi bir oyun ve rahat galibiyetler izlemek istiyor. Ve bu konuda çok da sabırları kaldığı söylenemez.