Göztepe 11’i Yine Eleştiri Konusu Oldu

Göztepe TFF 1. Lig’in 4. haftasında kendi sahasında Ankara temsilcisi Gençlerbirliği’ni konuk etti. TFF 1. Lig’in en iddialı takımlarından biri olan ve Süper Lig hedefiyle yola çıkan Göztepe, şu ana kadar ne aldığı skorlar ne de oynadığı oyunla bu iddiayı destekleyen bir performans ortaya koyabildi.

Göztepe taraftarı büyük umutlarla girilen sezonda oynanan oyundan da alınan skorlardan da son derece hoşnutsuz. Sahaya çıkan kadroya dair de ciddi şikayetleri var sarı kırmızılı futbolseverlerin. Transfer döneminde kadroya katılan Ali Akman, Emre Çolak ve Isaac Atanga gibi isimleri ilk 11’de görmek istiyor taraftarlar. Bu bağlamda da Göztepe’nin Gençlerbirliği maçında aldığı beraberlik kadar sahaya çıkan kadroda çok ciddi bir eleştiri konusu oldu.

Göztepe

4 3 3 ile Devam Dedi

Sezon başından beri 4 3 3 formasyonunu tercih ediyordu sarı kırmızılı ekibin teknik patronu Turgay Altay. Kağıt üzerinde oldukça hücumcu bir formasyon gibi duran bu formasyon ile üretmek konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor İzmir ekibi sezonun ilk maçından beri. Ancak artık gelinen noktada Turgay Hoca’nın istikrar konusundaki inadı Göztepe taraftarının sabrını tüketti desek yanlış olmaz. Ali Akman’ın sakatlığı sebebiyle ilk 11’e girememesini bir kenara koyarsak İzmir ekibinin taraftarları ısrarla Emre Çolak ve Isaac Atanga isimlerini sahada görmek istiyorlar ancak sarı kırmızılı camianın taraftarları Gençlerbirliği maçında da aradıklarını pek bulamadı. Çünkü Emre Çolak yine yedekler arasında yer aldı Göz Göz’de.

Sahaya yine 4 3 3 dizilimi ile çıkan Göz Göz’de kalede Ekrem Kılıçarslan yer aldı. Sağ bekte Uğur Kaan Yıldız, sol bekte ise İsmail Köybaşı’nın olduğu 11’de stoper tandemini yine Emir Ortakaya ve Dino Arslanagic oluşturdu. Orta saha üçlüsü Romal Palmer, yeni transfer Mesut Kesik ve Yalçın Kayan’dan oluşurken forvet hattında ise Yasin Öztekin, Isaac Atanga ve Kenneth Obinna Mamah yer aldı. Isaac Atanga’yı 11’de görmek taraftarın hoşuna gitse de yeni transfer Mesut Kesik direkt 11’de yer alırken takımda 10 numaralı formayı giyen Emre Çolak’ın yedek oturtulması yine eleştiri konusu oldu.

Göztepe Maça Ağırlığını Koyamadı

Göz Göz sezon başından beri yaşadığı üretkenlik sorununa bu maçta da bir çare bulamazken taraftarın ilk 11’de sahaya çıkmasını çok istediği 10 numara Emre Çolak, sahaya 64. dakikada girdi. Maç boyunca skor üstünlüğünü ele alamadığı gibi oyun üstünlüğünü de ele alamayan İzmir temsilcisi bir maçı daha kendisinden beklenenin çok altında bir performansla geride bırakmış oldu.

Göztepe taraftarının sabrı ise günden güne daha da azalmakta ve yakında Göztepe tribünlerinden teknik adama Turgay Altay’a yönelik bir istifa çağrısının gelmesi işten bile değil. Mesele sadece skorların gelmemesi değil; oyun olarak şampiyonluk hedefine sahip bir takım ile bağdaşmayacak kadar kötü görünüyor sahada Göz Göz.