Göz Göz Hedefe Kilitlendi

Spor Toto TFF 1. Lig’de sezon başında şampiyonluk adayı olan ve bir ara düşme hattına kadar inen Göz Göz ikinci devrede işleri düzeltti. Devre arasında Ekrem Dağ’ın hedefimiz play off sözlerine pek itibar edilmemişti aslında ama Göztepe takımı özellikle de son 10 haftada ortaya koyduğu performans ile kendisini play off potasına sokmayı başardı. Göz Göz, matematiksel olarak olmasa da büyük ölçüde play off’a kalmayı garantiledi. Sarı kırmızılı takımın şimdiki hedefi ise önce play off finaline çıkmak ardından da Süper Lig’e yükselmek.

Ekrem Dağ

Ekrem Dağ’a Kimse İnanmamıştı

2022 23 futbol sezonuna Turgay Altay ile giren Göztepe takımında hedef şampiyonluktu. Zaten sezon başında TFF 1. Lig’de dört takımın adı şampiyonluk için geçiyordu. Bu takımlar Çaykur Rizespor, Göztepe, Eyüpspor ve Samsunspor’du. Eyüpspor ve Samsunspor geçen sezonda da Süper Lig hayali ile yola çıkıp sezon sonundaki basit hataları ile bu hedefe ulaşamamışlardı. Bu sene daha iddialı kadrolar kuran bu iki takım şampiyonluğun favorisi haline gelirken buna karşılık Süper Lig’den düşen Çaykur Rizespor ve Göztepe takımları da yeniden Süper Lig’e dönmek için iddialı kadrolar oluşturmuşlardı.

Samsunspor ve Göztepe lige çok kötü başlarken Çaykur Rizespor ise ciddi bitiricilik sorunları yaşıyordu. Eyüpspor rakipsiz kalında ilk devrenin ortalarından itibaren puan farkını açmaya başladı ve ilk devre bittiğinde de ciddi puan farkı ile liderdi. Buna karşılık Samsunspor takımı Bayram Bektaş ile başladığı sezonda ilk haftaların ardından hoca değiştirerek Hüseyin Eroğlu’nun takımın başına getirmişti. Göztepe takımı da tıpkı rakibi Samsunspor gibi erken bir hoca değişikliğine gitti ve Turgay Altay yerine takımın başına Ekrem Dağ getirildi. Daha önce teknik adamlık tecrübesi olmayan Ekrem Dağ gibi bir ismin tercih edilmesi tartışma konusu olsa da ligde kaybedilecek zaman olmadığından Göz Göz taraftarı Ekrem Dağ’a destek olmayı seçti.

Ekrem Dağ değişikliği ilk başta pek bir etki yaratmadı. Aynı dönemde hoca değişikliğine giden Samsunspor takımı üst üste galibiyetlerle üst sıralara tırmanırken Göztepe’de kötü gidiş sürdü ve takım kendini düşme hattının hemen üzerinde yer alarak atabildi devre arasına.

Göz Göz Devre Arasından Bambaşka Döndü

Devre arasında verdiği demeçlerde hedefin play off olduğunu Göztepe’nin hala Süper Lig’e yükselme şansı olduğunu vurguluyordu Ekrem Dağ ama açıkçası Göz Göz taraftarı bile bu açıklamalara pek inanmıyordu ama TFF 1. Lig’de ikinci devre başladığında Göztepe’nin ve teknik adam Ekrem Dağ2ın ne kadar ciddi olduğunu herkes anladı. Özellikle de son 10 haftada ortaya muazzam bir performans koydu İzmir ekibi. Üst üste aldığı galibiyetlerle tırmanışa geçen takım kendisini play off potasına sokmayı başardı. Bu performans sonrası muhteşem taraftarının desteğini bir kez daha arkasına alan Göz Göz’de şimdi yeni hedef play off finaline çıkmak.