TFF 1. Lig’de Düğüm Çözülebilir

Süper Lig’e yükselme mücadelesinin verildiği TFF 1. Lig’de bugün oynanacak maçların ardından Süper Lig’e yükselen ikinci takım da kesinleşebilir. Dahası sadece Süper Lig’e yükselme mücadelesi değil, Denizlispor’un ardından ligden düşecek olan ikinci takımın da bugün belli olma ihtimali bir hayli fazla.

TFF 1.

TFF 1. Lig’de Final Maçları

TFF 1. Lig’de 37. hafta maçlarının tamamı bugün oynanacak. Haftaya oynanacak maçlarla da lig sonra erecek. Türkiye Futbol Federasyonu bu sezonun başında aldığı play off kararı ile ligi çok daha zevkli hale getirdi. Normalde 3. 4. 5. ve 6. play off oynardı TFF 1. Lig’de. Bu sene Türkiye Futbol Federasyonu ligi 3. sırada bitiren takımın direkt play off finalisti olmasına karar verdi ve diğer finalistin ise ligi 4. 5. 6. 7. sırada bitiren takımların arasında oynayacakları eleme maçları sonrasında belirlenmesi kuralını getirdi. Haliyle daha fazla takım hedef sahibi oldu son haftaya kadar. Şu an ligde son iki haftaya giriliyor ve Süper Lig’e Samsunspor’un ardından çıkan ikinci takım, Denizlispor’un ardından küme düşen ikinci takım, üçüncü olarak play off finaline gidecek takım ve 7. olarak play off’a girmeye hak kazanacak takım hala belli değil.

TFF 1. Lig’de 37. hafta oynanacak olan maçlar öncesinde hem Pendkspor’un hem de Çaykur Rizespor’un ikincilik iddiası sürüyor. Bu takımlardan biri ligi 2. bitirerek direkt Süper Lig’e çıkarken diğeri ise 3. sırayı alacak ve play off finaline gidecek. Çaykur Rizespor bugün Göztepe deplasmanına konuk oluyor, eğer kazanırsa Pendikspor’un maçına bakmadan direkt olarak Süper Lig’e çıkmış olacak. Bu durumda Pendikspor ise ligi 3. sırada bitirecek. Ama Çaykur Rizespor Göztepe deplasmanında galip gelemezse ligin 2.si ve 3.sü son hafta oynanacak maçlardan sonra belli olacak.

Ligde play off’a kalacak takımlar da hala netleşmedi. Çaykur Rizespor ve Pendikspor’dan birinin Süper Lig’e diğerinin ise play off finaline gideceği kesin. Sakaryaspor da play off’u garantileyen takımlardan biri. Göztepe ve Eyüpspor şu an play off potasında olsa da ikisinin de play off dışında kalma ihtimali var.

Altınordu, Gençlerbirliği ve Erzurumspor

TFF 1. Lig’de Denizlispor’un haftalar önce küme düştüğü zaten kesinleşmişti. Küme düşecek ikin takım için üç aday var. Bu takımlar Gençlerbirliği, Altınordu ve Erzurumspor FK. Bu takımlardan Gençlerbirliği bugün sahasında Sakaryaspor’u konuk ederken Erzurumspor FK ise düşme hattındaki rakibi olan Altınordu deplasmanına gidecek. Gençlerbirliği son haftalarda çok formda ve bugün de herkes onlardan Sakaryaspor önünde galibiyet bekliyor ki bu galibiyet geldiği anda zaten ligde kalmayı garantileyecekler diğer maçın skoruna bakmak zorunda kalmadan. Altınordu Erzurumspor Fk maçı ise tam bir final. Altınordu kazanırsa Erzurumspor FK küme deşecek. Beraberlik ya da Erzurumspor galibiyeti halinde ise düşecek takım haftaya belli olacak.