Beto

Beşiktaş Beto Transferi İçin Harekete Geçti

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü ekibinin başarılı file bekçisi Beto için 4 büyüklerden talip çıktı. Loris Karius ile yollarını ayıran Beşiktaş, sarı kırmızılı kaleciyi yakın takibi altına aldı.

İzmir temsilcisi Göztepe Spor Kulübü’nün başarılı eldiveni Beto için Beşiktaş’ın talip çıktığı bilgisi edinildi. Sarı kırmızılı sporcuyu yakın takibine alan siyah beyazlılar, Loris Karius ile yollarını ayırmanın ardından iyi bir kaleci arayışına ise zaten girmişti.

Göztepe ekibinde 3 sezondur forma terleten ve üstün başarıları ile de dikkatleri çeken kaleciyi, özellikle de Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın çok istediği öğrenildi.

İddiaya göre Beşiktaş yönetimi, Beto’nun transferi için görüşmelere başladı. Fakat sporcunun takımında kalıp kalmayacağı merak konusu oldu.

İlk Tercihi Göztepe Olacak

Sezon sonunda İzmir ekibi ile sözleşmesi sona erecek olan Portekizli kaleci, Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alan isimlerden biri oldu. Özellikle de bu süreçte Teknik Direktör Sergen Yalçın, başarılı kaleciyi renklerine bağlamak istediği öğrenildi.

Sarı kırmızılı takımda 3 sezondur kaleyi koruyan Beto’nun ise, ilk tercihinin Göztepe olacağı vurgulandı. Fakat buna rağmen Kara Kartal yönetimi, eldiveni kadrosuna alabilmek için çoktan harekete geçti.

Sporcunun ise bu konuyu ailesi ile görüşerek, kararını sonrasında vereceği bilgisi edinildi.

Güncel Yazılar