Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Trabzonspor Maçına Hazır

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü, uzun aranın ardından oynanacak olan Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Bordo mavili takımı kendi sahasında konuk edecek olan İzmir ekibi, bu çerçevede stadın da hazırlıklarını gerçekleştirdi.

Koronavirüs salgını sonrasında Cuma günü Trabzonspor ekibini kendi evinde konuk edecek olan Göztepe Spor Kulübü hazırlıklarına başladı. Gürsel Aksel Stadyumu, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde dezenfekte edildi. Stadın her yerinde dezenfekte işlemleri uygulanırken, stattaki tüm koltuklar da bir hafta boyunca her gün silindi.

Maç sırasında kullanılacak olan protokol ve basın tribününde en ince detaylarda dahi temizliğe önem verildi. Ayrıca soyunma, hakem ve doping kontrol odaları, futbolcular ile hakemler tarafından kullanılacak olan duşlar ve lavabolar da detaylı işlemler gerçekleştirildi.

Koridorların, otoparkın ve yedek kulübelerin de elden geçirilmiş olduğu temizlik sürecinde, Göztepeli ve Trabzonsporlu sporcuların maç saati çıkış tünelinde de ayrı ayrı sahaya çıkacakları bilgisi paylaşıldı.

12 Gazeteci Bulunabilecek

Yedek kulübelerinde oturma düzeni de değişirken, iki takımın futbolcularının ve teknik ekiplerinin de 2 koltuk mesafe bırakarak yedek kulübesinde maçı takip edeceği bilgisi öğrenildi.

Öte yandan basın tribününde de yalızca 12 gazetecinin yer alacağına dikkat çekilirken, protokolde de 5 Göztepe’den 4 de Trabzonspor’dan yönetici gelmiş olacak.

Güncel Yazılar