Göztepe-Beşiktaş

Beşiktaş TFF Kararına Da Karşı Çıktı

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 19’uncu hafta mücadelesi için Beşiktaş ile karşı karşıya gelen Göztepe Spor Kulübü maçında kural hatası olduğu iddia edilmişti. Siyah beyazlı kulübün iddiasını önce IFAB, sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonu’na taşıması ise, maçın tekrar oynanıp oynanmayacağını gündeme getirmişti.

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nda 19’uncu hafta müsabakası için Beşiktaş ekibi ile karşı karşıya gelen Göztepe Spor Kulübü, rakip takıma yaşattığı yenilginin ardından gündeme gelmişti. Müsabakada, hakemin topu yanlış takıma vermesi sonucunda, maçın kaderinin değiştiği ve sarı kırmızılı ekibin galibiyet aldığı müsabaka ile ilgili kural ihlali iddiası söz konusu oldu.

Dilekçe Tekrar Verildi

Bu durum için önce IFAB’a sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonu’na maç tekrarı için başvuran ekibe, TFF’den yanıt gecikmedi. Mücadelede herhangi bir kural hatasının bulunmadığını söyleyen Federasyon, maç tekrarının da söz konusu olmadığını bildirdi.

 Yapılan açıklamayı ve verilen kararı kabul etmeyen siyah beyazlı kulüp ise, ret kararının ardından tekrardan TFF’ye dilekçe verdiğini duyurdu.