Trendyol Futbolun Yeni Sponsoru Oldu

Yeni isim sponsorluğu ile birlikte Türk futbolunda Süper Lig ve TFF 1. Lig’in ismi Trendyol Süper Lig ve Trendyol TFF 1. Lig olarak değişti. İsim sponsorluğu sözleşmesi 1 yıl olarak yapıldı ve hem Süper Lig’i hem de bir alt lig olan TFF 1. Lig’i kapsıyor sözleşme. Yapılan sponsorluk anlaşmasının detayları açıklanmadı sadece sözleşme süresi basınla paylaşıldı. Şirket, aynı zamanda, Kadın ve Erkek A Milli Takımlarının da resmi sponsorlarından biri.

Türkiye Futbol Federasyonu Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Kulüpler Birliği Başkan Vekili Süleyman Hurma ile 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Murat Özkaya katıldı.

Tarafların Açıklamaları

İmza töreni sırasında açılış konuşmasını Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptı. Mehmet Büyükekşi; “Ülkemizin en güçlü ve hızlı büyüyen markalarından biri olan Trendyol, hem Süper Ligimizin hem de 1. Ligimizin isim sponsoru oluyor. Bugün sizlerin huzurunda, Süper Lig ve 1. Lig tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Süper Ligimiz 11 Ağustos’ta 66. sezonuna merhaba diyecek. Ve 2023-2024 sezonunda “Trendyol Süper Lig” adıyla oynanacak. Yine aynı şekilde 1. Ligimiz de “Trendyol 1. Lig” adıyla oynanacak. Ve liglerimize değer katacak.” diyerek isim sponsorluğu anlaşmasının alt ligi de kapsadığını vurguladı.

İmza töreninde konuşan Çağlayan Çetin ise bu büyük anlaşmayı şu sözlerle değerlendirdi;

“2021 yılından bu yana da Futbol Milli Takımlarımızın resmi sponsoruyuz. Başkanımızın da girişimleriyle afet bölgesinin yeniden imarı için gerçekleştirilen Omuz Omuza kampanyasına biz de Trendyol olarak destek verdik. Ayrıca ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor‘un sahalara geri dönmesi için yanlarında olduğumuzu yakın zamanda buradan duyurmuştuk. Atakaş Hatayspor’un formasının göğsünde Trendyol Yemek olarak yer almaktan ve bu değerli takımımızı desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı desteği Trendyol Yemek olarak UNESCO Gastronomi şehri olan Gaziantep’in takımı Gaziantep FK Kulübümüze de vereceğiz.

Bugün ise Türk futboluna desteğimizi ve Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliğimizi farklı bir seviyeye taşıyoruz. Süper Ligimizin 2023-2024 sezonunda yoluna ‘Trendyol Süper Lig’ olarak devam edecek olması bizim için büyük bir mutluluk, büyük bir gurur. Bu yalnızca Trendyol’un değil Türkiye’nin dört bir köşesinde 300 bin satıcımızın 500’e yakın üretecimizin ve 30 milyonu aşkın müşterimizin de sponsorluğudur. Bütün Trendyol ailesinin sponsorluğudur.”

Trendyol

Trendyol Firması

Merkezi İstanbul’da olan bir e-ticaret pazar yeri olan şirket, Türkiye’nin en değerli şirketlerinden biri konumunda.. Çinli şirket Alibaba Group, şirketin %86,5 ile en büyük hissesine sahip. 2010’da giyim ürünleri satışı yapılan bir alışveriş sitesi olarak kurulan şirket, zaman içinde pazar yeri formatına geçiş yaparak daha çok kategoride farklı satıcılar aracılığıyla satış yapmaya başladı. Trendyol’da şimdiye kadar 50 binden fazla kadın girişimcinin e-ticarete başladığı ifade edilmektedir.