Samsunspor Süper Lig’e Hazır

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Samsunspor teknik heyetini korudu ama kadrosunu büyük ölçüde değiştirdi ve artık Süper Lig’e hazır Karadeniz ekibi.

Kırmızı beyazlı takım Süper Lig’i son iki sezondur istiyor ve buna göre kadrolar kuruyordu. 2021 – 2022 futbol sezonunda da TFF 1. Lig’in en güçlü kadrolarından birine sahip olan Karadeniz ekibi sezon sonunda play off hakkı elde etmiş olsa da Süper Lig’e yükselmeyi başaramamıştı. Geride kalan 2022 – 2023 futbol sezonunun başında ise TFF 1. Lig’in en değerli kadrosunu kurdu Karadeniz ekibi hatta o kadar ki sezon başında Samusnspor için ”Süper lig kadrosu kurdular.” yorumları yapılmıştı.

Güçlü kadrosuna rağmen sezona kötü başlayan kırmızı beyazlı Karadeniz ekibi fazla beklemeden hoca değişikliğine gitti ve Bayram Bektaş ile yolları ayırıp takımın başına Hüseyin Eroğlu’nu getirdi. Bu değişikliğin ardından yavaş yavaş performansını yükselten takım ligin ikinci devresinde ise adeta şaha kalktı ve liderliği ele alıp puan farkını açarak sezonun son haftalarına girilirken de şampiyonluğu ve dolayısı ile de Süper Lig‘i garantilemiş oldu. Şampiyon olarak Süper Lig’e çıkan Samsunspor’da kadroda önemli değişiklikler yaşandı.

Samsunspor

Yeni Transferler

Pek çok yeni ismi kadrosuna katan Karadeniz ekibi transfer çalışmalarına hala devam ediyor. Tabii bu isimler arasında bazıları öne çıkıyor.

Samsunspor takımı Galatasaray‘dan üç ismi kadrosuna kattı. Bu isimler kaleci Okan Kocuk, orta saha oyuncusu Taylan Antalyalı ve kanat oyuncusu Emre Kılınç. Bu üç transferin üçünün de direkt olarak ilk 11’de yer bulması bekleniyor. Bunlar haricinde pek çok yabancı oyuncu katıldı kırmızı beyazlı ekibin kadrosuna. Bu transferler arasında performansı en çok merak edilen isim ise bonservissiz olarak kadroya katılan santrfor Marius.

Samsunspor Bazı Oyuncularda Vedalaştı

Samsunspor takımının Süper Lig’e çıkmasında başrol oynayan oyunculardan biri hiç şüphesiz Tanque’ydi. Brezilyalı forvet oyuncusu geçen sezonu TFF 1. Lig’de 15 gol 3 asistle kapattı ve 15 golle de takımının en golcü oyuncusu oldu ancak kırmızı beyazlı kulüp Brezilyalı oyuncu ile bu sezon devam etmedi ve Tanque Kocaelispor’a imza atarak 1. Lig’de kalmaya devam etti.

Geçen sezon Karadeniz ekibinin orta sahasındaki değişmez isimlerden biri olan ve sezon başında Adanaspor’dan transfer edilen Celil Yüksel ile de yollar ayrıldı Karadeniz ekibinde. Aslında Samsunspor, genç orta saha oyuncusu ile devam etmek istedi ama yapılan transferlerin ardından ilk 11’de olamayacağını düşünen oyuncu kulübüne ayrılmak istediğini iletti ve Celil de tıpkı Tanuqe gibi 1. Lig’de kalmaya devam etti. Göztepe ile anlaştı orta saha oyuncusu. Samsunspor Celil’i kiralık olarak gönderdi.

Bu iki oyuncudan başka ilk 11’de fazla forma şansı bulamayan ama kadroda yer alan pek çok isimle de yollar ayrıldı. Ancak gelen oyuncular düşünüldüğünde açıkçası Tanque hariç Samsunspor gidenleri pek de aramayacak gibi görünüyor.