TFF Göztepe Beşiktaş Kararını Açıkladı

TFF Yönetim Kurulu, Göztepe – Beşiktaş maçında kural ihlali olmadığına karar verdi.

Süper Lig 19. hafta gerçekleşen Göztepe – Beşiktaş maçı sonrası Beşiktaş kural hatası yapıldığı gerekçesiyle TFF’ye dilekçe vermişti. Göztepe’nin 2-1 kazandığı maç ile ilgili Beşiktaş, hükmen galip sayılmasını ya da maçın yeniden oynanmasını talep etti. Beşiktaş’ın yaptığı başvuru TFF tarafından değerlendirilip neticelendirildi. TFF’nin verdiği karara göre Göztepe – Beşiktaş maçında kural hatası yok.

TFF Yazılı Açıklaması

Göztepe – Beşiktaş maçı ile ilgili TFF tarafından yazılı açıklama ise şöyle:

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yaptığı toplantıda;

1- 26.01.2020 tarihindeki Göztepe-Beşiktaş müsabakasıyla ilgili Beşiktaş Kulübü’nün,

2- 24.01.2020 tarihindeki Gençlerbirliği-Gaziantep FK maçıyla ilgili Gaziantep Futbol Kulübü’nün,

3- 23.11.2019 tarihindeki İttifak Holding Konyaspor-Beşiktaş karşılaşmasıyla ilgili de İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nün yaptığı başvuruları değerlendirdi ve söz konusu maçlarda kural hatası olmadığına karar verdi.

Kural Hatasının Sebebi

Beşiktaş, Boyd’un sakatlanması ile duran oyun devam edeceği sırada Hakem Göçek’in topu Beşiktaş’a vermesi gerekirken Göztepe’ye verdiğini iddia etti. Göztepe’ye verilen top, pozisyonun devamında sarı kırmızılı takımın 2. golüne sebebiyet verdi. Yapılan hatanın maçın skorunu etkilediğini iddia eden Beşiktaş, maçın yeniden oynanması ya da hükmen galip sayılmaları için talepte bulunmuştu.

Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut Takımın Durumunu Değerlendirdi

Göztepe’nin teknik direktörü İlhan Palut takımı ile ilgili “Lig ikiye bölünme yolunda bir grafik çiziyor. Son 10 haftaya girilmeden önceki 3-4 maç gerçekten her takımın konum alacağı karşılaşmalar. Biz de bu süreci iyi sonuçlarla geçip, üst tarafa tutunmak istiyoruz. Ondan sonra ne kadar yukarı gidebiliriz, son 10 haftaya girilirken bunun kararını vereceğiz ama Göztepe olarak yukarı bakmak istiyoruz. Bunun için de iyi sonuçlar alıp, alt gruptan tamamen kopmak gerekiyor. Bu yolda her maç bizim için bir test, bir fırsat olacak.” açıklamalarında bulundu.