TFF

Türkiye Futbol Federasyonu Kararını Verdi

Göztepe ve Beşiktaş maçı ile ilgili son karar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verildi. Kural ihlali sebebiyle siyah beyazlı yönetim tarafından maçın tekrarının yapılma talebi, önce IFAB’a iletilmiş, sonrasında ise durum TFF’ye kadar gelmişti. Konuyla ilgili kararı veren federasyon, kural ihlali durumunun söz konusu olmadığını söyledi. Talep reddedildi.

Göztepe ve Beşiktaş maçı ile ilgili kural ihlali konusu gündeme bomba gibi düşmüştü. Konu ile ilgili öncelikle IFAB’a başvuran siyah beyazlı yönetimin maç tekrarı talebi TFF’ye yönlendirildi. Konuyla ilgili ise son karar verildi. Maçın tekrarı olmayacak.

Yönetim Kurulu Açıklaması

Durumla ilgili açıklama yapan TFF Yönetim Kurulu, müsabakada herhangi bir kural hatası olmadığı gerekçesini sunarak, diğer gündeme oturan kural hatası iddialı müsabakalarla da ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

26.01.2020 tarihindeki Göztepe-Beşiktaş müsabakasıyla ilgili Beşiktaş Kulübü’nün,

24.01.2020 tarihindeki Gençlerbirliği-Gaziantep FK maçıyla ilgili Gaziantep Futbol Kulübü’nün,

23.11.2019 tarihindeki Konyaspor-Beşiktaş karşılaşmasıyla ilgili de Konyaspor Kulübü’nün yaptığı başvuruları değerlendirdi ve söz konusu maçlarda kural hatası olmadığına karar verdi.”