Göztepe Beşiktaş Maçı Kararında Son Viraj

Göztepe’nin Beşiktaş ile yaptığı Süper Lig 19. hafta kapsamında gerçekleşen maçta 2-1 Göztepe galibiyet sevinci yaşadı. Beşiktaş, maçta kural hatası yapıldığı gerekçesiyle TFF’ye itiraz dilekçesi verdi. Beşiktaş’ın hükmen galibiyet ya da maçın tekrarını istediği maç ile ilgili TFF yarın olağanüstü toplantı ile kararını verecek.

Süper Lig 19. hafta kapsamında gerçekleşen Göztepe – Beşiktaş karşılaşması 2-1 Göztepe’nin galibiyetiyle sona ermişti. Göztepe’nin yeni stadı Gürsel Aksel Stadyumu’nun açılışını yaptığı maç sonrasında Beşiktaş kural ihlali yapıldığı gerekçesi ile hükmen galip sayılmayı ya da maçın yeniden oynanmasını TFF’ye verdiği dilekçe aracılığıyla talep etti.

Hakem Göçek’in Kural Hatası Yaptığı İddia Edildi

Beşiktaş Yönetimi, mağlup ayrıldığı maç ile ilgili Hüseyin Göçek’in Boyd’un sakatlığının ardından verilen kısa aranın bitişinde top en son Beşiktaş’ta olmasına rağmen topu Göztepe’ye vererek kural hatası yaptığını iddia etti. Beşiktaş Yönetimi, Atiba’nın maçta Göçek’i uyarmasına rağmen topu, rakipleri Göztepe’ye verdiğini ve sarı kırmızılı takımın pozisyonun devamında ikinci golü attığını belirterek itiraz etti.

Beşiktaş Açıklama Yaptı

Beşiktaş, konunun takipçisi olacaklarını belirterek kulübün resmi internet sitesinden açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda siyah beyazlı kulüp “Süper Lig’in ilk haftasından bu yana aleyhimize düzenli bir şekilde gerçekleştirilen muhtelif hakem hatalarının geçen hafta oynadığımız Göztepe karşılaşmasında başka bir boyut kazandığı tüm kamuoyunun takdirindedir. Beşiktaş olarak Merkez Hakem Kurulu’na iletilmek üzere TFF’ye yolladığımız itiraz dilekçesinde, karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek’in topu yanlış yerde, yanlış takıma vererek oyunun kaderini doğrudan etkilediğini kanıtlarıyla açıkladık. ” sözlerine yer verdi.

”Kariyeri Beşiktaş Maçlarındaki Şaibeli Kararlarla Dolu Bir Hakem”

Beşiktaş yaptığı açıklamayı “İlk yarı bitmek üzereyken verilen kural dışı karar, takımımızın kalesinde gol görmesine sebep olmuş ve mücadele açıkça sabote edilmiştir. Kariyeri Beşiktaş maçlarındaki şaibeli kararlarla dolu olan bir hakemin, üstelik performans olarak düşüşte olduğu bir dönemde hangi sebeplerle üst klasman maçına atandığını da merak etmekteyiz. Resmi başvurumuzla ilgili olarak, TFF’den ivedilikle cevap beklediğimizi, bu kirli düzenin #KuralınaGöre değil, oyunun #KuralınaGöre davranılması için sürecin takibini titizlikle sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.” şeklinde sonlandırdı.