Arda Turan’a Herkes Güveniyor

Eyüpspor’un başında kariyerinin ilk teknik adamlık deneyiminin yaşayan Arda Turan, kötü bir başlangıç yapmış olsa da Arda Turan’a herkes güveniyor.

Eyüpspor’dan Büyük Düşüş

2022 23 futbol sezonuna İbrahim Üzülmez ile giren Eyüpspor takınmı aslında iyi bir sezon başlangıcı yapmıştı. Ligin dört favorisinden biri olarak gösterilen Eyüpspor takımı, diğer favoriler Çaykur Rizespor, Göztepe ve Samsunspor’un da lige kötü başlamasını fırsat bilerek ilk devrenin ortalarında lig liderliğini eline almış ve dahası puan farkını da açmaya başlamıştı. İbrahim Üzülmez önderliğinde üst süte galibiyetlerle lig liderliğini perçinleyen Eyüpspor’a karşılık Çaykur Rizespor’da teknik adam Bülent Korkmaz’ın istifasını istiyordu taraftarlar. Diğer favoriler Göztepe ve Samsunspor ise zaten çoktan hoca değişikliğine gitmişlerdi.

Göztepe, Turgay Altay yerine Ekrem Dağ’ı takımın başına getirirken buna karşılık Samsunspor’da Bayram Bektaş yerine Altınordu takımının eski hocası Hüseyin Eroğlu takımın başına getirilmişti. Bu değişikliklerin ardından Göztepe takımı kötü gidişine devam ederken Samsunspor ciddi bir yükseliş yakaladı ve ligde ikinci sıraya kadar çıkarak lider Eyüpspor’u takibe başladı. Bu sırada da Eyüpspor takımı sallanmaya başlamıştı. Ligin ilk devresini lider kapatan takım ikinci devre ile birlikte kötü sonuçları ardı ardına almaya başladı. İbrahim Üzülmez ne yaptıysa kötü gidişi durduramadı ve sonunda İbrahim Üzülmez ile Eyüpspor’un yolları ayrıldı.

İstanbul ekibi İbrahim Üzülmez yerine Zafer Turan göreve geldi ama bu süreç de çok kısa sürdü ve Eyüpspor takımı bu sene takımın 3. teknik adamı olarak eski milli futbolcu Arda Turan ile hocalık konusunda anlaşmaya vardı. Ne var ki Arda Turan’ın hocalık kariyeri hem kendisi hem de Eyüpspor takımı için çok kötü başladı. Eyüpspor’un başına geçtikten sonra 4 2 3 1 dizilişini tercihe den Arda Turan, ilk iki maçta 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet olunca üçüncü maçta Tuzlaspor deplasmanına 4 3 3 ile çıktı fakat Arda Turan ve takımı çıktıkları üçüncü maçta da galibiyete ulaşamadı ve o maç başladığı gibi 0 0 sona erdi.

Arda

Boluspor Deplasmanı Arda Turan ve Ekibi İçin Önemli

Eyüpspor ile çıktığı ilk 3 maçta 2 puan toplayabilen Arda Turan, takımı iki dördüncü maçında 3 gün sonra çok kritik bir deplasmana çıkacak. Ligde şampiyonluğu Samsunspor’a kaptıran, 2.lik iddiasını yitiren takım artık puan almak zorunda. Aksi halde ilk devrenin sonunda şampiyon olacağı iddia edilen ligde bir anda kendini play off dışında bile bulabilir Eyüpspor takımı. Boluspor deplasmanında mutlak suretle puan alması gereken takımda camianın ise Arda Turan’a güveni tam.

Futbolculuk kariyerine bakarak rahatlıkla Türkiye’nin en kariyerli ismi olduğunu söyleyebileceğimiz Arda Turan’ın teknik adam olarak da çok başarılı olacağına inanan Eyüpspor camiası hocaya süre verme konusunda kararlı olduğu gibi ayrıca play off’a da kesinlikle kalınacağı görüşünde.