Taraftar Ali Akman ‘ı Bekliyor

Göztepe’de sezona dair umutlarını yitirmek üzere olan taraftar gözünü takımın satın alma opsiyonuyla kiraladığı genç golcü Ali Akman ‘a çevirdi. Ali Akman sezon başında Alman takımı E. Frankfurt’tan satın alma opsiyonu Göztepe’de olacak şekilde kiralanmış ve bu transfer hem Türk spor basınında büyük yer bulmuş hem de Göztepe taraftarında büyük heyecan uyandırmıştı.

Ali Akman

Ali Akman ‘ı Galatasaray Da İstiyordu

Sezon başında yerli bir forvet alternatifi arayan Galatasaray takımı Ali Akman ismini de adaylar arasında almıştı. Galatasaraylı eski futbolcu Ayhan Akman‘ın öz yeğeni olan Ali Akman’ın Galatasaray’ın istemesi halinde amcasına hayır diyemeyeceği iddia edilmişti. Bilindiği üzere uzun yıllar Galatasaray forması giyen Ayhan Akman aynı zamanda sarı kırmızılı kulübün kaptanlığını da yapmış ve futbolu bıraktıktan sonra da sarı kırmızı camiadan kopmamıştı. Ayrıca Ayhan Akman’ın iki oğlu Efe Akman ve Hamza Akman da Galatasaray forması giymekte. Hatta sezon öncesi kampına alınan iki genç oyuncudan Ayhan Akman’ın büyük oğlu olan Hamza Akman performansıyla büyük beğeni toplamış ve 2022 23 futbol sezonunda Galatasaray A Takımı kadrosunda yer almayı başarmıştı. Hem Ayhan Akman hem de Hamza Akman etmenleri düşünüldüğünde Ali Akman’ın Galatasaray’dan gelecek bir teklifi kabul ederek sarı kırmızı takımın parçası olacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak sürpriz bir gelişme yaşandı ve Ali Akman’ın gireceği sarı kırmızılı forma Galatasaray forması değil, İzmir ekibi Göztepe forması oldu.

Bu transfer Göztepe taraftarında büyük heyecan yaratırken asıl sevindiren kısım ise satın alma opsiyonunun da kiralık anlaşmasına eklenmesi olmuştu. Genç oyuncu Ali Akman’ın gelecekte Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın da en büyük santrforu olacağı öngörülüyordu. Ne var ki Turgay Altay önderliğinde sezona giren takımda Ali Akman yedekler arasında yer aldı ve Turgay Hoca genç oyuncuya ilk 11’de şans tanımadı. Bu hafta gelecek hafta derken Ali Akman bir de sakatlanınca sezon başındaki o büyük heyecan kayboldu. Devamında Göztepe takımı ligde kötü sonuçlar alıp beklentilerin çok uzağında kaldı ve sonuç olarak da Turgay Altay ile yollar ayrıldı. Bu sürede Ali Akman da adeta unutuldu ve sezon başında Galatasaray’a büyük bir transfer çalımı atılarak kadroya katılan genç oyuncuya dair var olan umutlar ve heyecan da kayboldu.

Ali Akman

Ekrem Dağ İle Süre Bulmaya Başladı

Takımın yeni teknik direktörü Ekrem Dağ, Ali Akman’a yavaş yavaş süre vermeye başlayınca taraftar sezon başında kadroya katılan genç yıldızı yeniden hatırladı adeta ve ligdeki kötü gidişin ardından taraftar tutunacak dal olarak yeniden genç golcüye odaklandı. Oyuncunun göstereceği performansı merakla bekleyen sarı kırmızı taraftarlar Ali Akman’ın gollerini bir an önce atmaya başlamasını ve bu sayede hem takımın çıkışa geçmesinin hem de oyuncunun bonservisinin sezon sonunda alınmasını hayal ediyorlar.