Ekrem Dağ İyi Sinyaller Vermiyor

Göztepe’de birkaç maç önce takımın başına getirilen Ekrem Dağ oynattığı oyun ve elde ettiği skorlarla taraftarın gözünde sınıfta kaldı. Uzun süre devam eden teknik adam arayışlarının ardından takımın emanet edildiği isim tecrübesizliği sebebiyle de en baştan itibaren bazı taraftarların mesafeli baktığı biri olmuştu. Yine de takımlarının arkasında durmayı tercih eden taraftarlar içlerine sinmeyen bu tercihe rağmen takımın ve hocalarının arkasında durma kararı almışlardı ancak bir an önce işler düzelmezse bu kararın çok uzun vadeli yansımaları olmayacak gibi görünüyor.

Göztepe Ekrem Dağ

Ekrem Dağ Turgay Altay Yerine Gelmişti

2022 23 futbol sezonuna Turgay Altay ile başlamıştı Göztepe takımı. 4 3 3 formatını benimseyeceğini daha hazırlık maçlarında ortaya koyan Turgay Altay, taraftarları hücum futbolu konusunda oldukça heyecanlandırmıştı. Zaten kadrosu da güçlü olan hatta kadro değeri olarak da ligin en pahalı 3 4 takımından biri olan Göztepe’de taraftarın beklentisi iyice artmış takım da kendisine TFF 1. lig şampiyonluğunu hedef olarak koymuştu. Cumhuriyet’in 100. yılında oynanacak olan 2023 23 sezonunda İzmir şehrinin Süper Lig’deki tek temsilcisi olmayı hayal ediyordu Göztepe. Lige de Sakaryaspor galibiyeti ile iyi bir başlangıç yapıldı ama devamında işler çok kötü gitti Göztepe takımında. Üst üste gelen puan kayıpları ve haftalar süren galibiyet hasretinin ardından Turgay Altay ile yolları ayırdı İzmir’in sarı kırmızılı ekibi.

Turgay Altay sonrasında uzun süre hoca arayışlarına devam eden hatta bu sırada oynadığı Altınordu maçına da yardımcı hocalarıyla çıkan Göztepe ironik bir şekilde bu maçta 3 puan alarak haftalardır süren 3 puan hasretine son verdi. Pek çok hocanın isminin geçtiği arayış sürecinin sonunda Göztepe yetkilileri takımın başına getirilecek hoca konusunda Ekrem Dağ ismi üzerinde karar kıldılar. Daha önce teknik adamlık deneyimi olmayan ve son olarak Başakşehir takımında Okan Buruk’un yardımcılığını yapan Ekrem Dağ, Göztepe için resmi imzayı atıktan sonra çıktığı ilk maçta mağlubiyetle tanıştı. Yine de imzadan bir gün sonra oynana bu maçın faturasını elbette ki hiç kimse Ekrem Dağ’a kesmedi. Sonraki haftada ise iç sahada Tuazlaspor karşısında alınan 2 0’lık yenilgi aslında pek de bir şeyin değişmediğini en net göstergesi oldu.

Göztepe taraftarı

Son İki Maç Kazanıldı Ama…

Göztepe takımı Tuzlaspor mağlubiyetinin ardından oynadığı son iki lig maçında 2 galibiyet aldı. Deplasmanda Yeni Malatya’yı 1 0 ile geçen Göztepe iç sahada da Denizlispor’u, Denizlispor’un 10 kişi kaldığı maçta 5 0 ile geçti. Bu galibiyetler elbette Ekrem Dağ’ın hanesine artı olarak yazılacak işler ama unutmamak gerekiyor ki Denizlispor ve Yeni Malatya zaten ligin dibine demir atmış takımlar. Denizlispor’un ligde hiç galibiyeti yok, Yeni Malatyaspor ise sadece 2 galibiyet alabildi 11 maçta. Ayrıca buna rağmen Malatyaspor karşısında oynana futbol da umut vermedi seyirciye.