Şimdi de Bayram Bektaş Gündemde

Göztepe teknik direktör konusunda tam olarak bir keşmekeşin içerisinde. Turgay Altay’ın görevden alınmasından sonra tecrübeli ya da genç sürekli isimler gündeme geliyor ama somut adım bir türlü atılmıyor. Göztepe’de gündeme son gelen isim ise Bayram Bektaş oldu. Hemen belirtelim ki Bayram Bektaş ismi de taraftarda pek karşılık bulmadı aslında ama takım öyle bir kaosun eşiğine geldi ki bir şeylerin netleşmesini dört gözle bekleyen sarı kırmızılı taraftarlar artık kim olacaksa olsun demenin eşiğine gelmiş durumdalar.

TFF 1. Lig

Turgay Altay ve Sonrası

Göztepe sezona şampiyon olma hedefi koyarak başlamış, bu doğrultuda kadrosuna ciddi takviyeler yapmıştı. Emre Çolak, Isaac Atanga gibi Süper Lig seviyesindeki oyuncuların yanında Galatasaray’ın da transfer listesinde olan hatta öz amcası Galatasaraylı eski futbolcu ve takım kaptanı Ayhan Akman olan Ali Akman da buna rağmen Galatasaray’ın elinden kapılarak kadroya katılmıştı. Turgay Altay önderliğinde 4 3 3 ile sezona giren sarı kırmızılı takım kadronun karşılığını bir türlü veremedi, oyununu oturtamadı ve sonuç olarak zirve mücadelesinin de çok uzağında kaldı.

Lig başlayalı elbette henüz çok fazla bir zaman olmadı ancak beklenti ile mevcut performans arasındaki fark o kadar fazlaydı ki bu şartlar altında Turgay Altay ile devam edebilme ihtimali pek yoktu zaten. Tribünler bu ayrılığa çoktan hazırdı hatta bu ayrılığın daha önce olması gerektiğini savunanların sayısı da bir hayli fazlaydı. Ne var ki gelinen noktada ortaya çıkan sonuca göre bu ayrılığa hazır olmayan asıl kişiler Göztepe’nin yetkilileriymiş. Söz kendilerine verildiğinde acele karar verip yanlış yapmamak için ağırdan aldıklarını söyleseler de ortaya atılan isimler net bir plan olmadığının bir kanıtı aslında. Volkan Demirel ile Fuat Çapa profilleri birbiri ile uzaktan yakından alakası olmayan, bambaşka iki ekolden gelen iki teknik adam mesela. Bir de arada Schalke’nin U 17 takımının eski hocasının ismi de ortaya atılmıştı. Bu bilinmezliklerin arasında ismi son zikredilen ise Samsunspor’dan ayrılan Bayram Bektaş oldu ve haliyle bu isim bazı kesimlerin de tepkisini çekti.

Bayram Bektaş

Bayram Bektaş İyiyse Samsunspor Neden Gönderdi?

Başlıktaki bu soru bugün Göztepe taraftarlarının birbirine sorduğu tek soru aslında. Bayram Bektaş sezona Samsunspor ile başladı ve tıpkı Turgay Altay gibi o da ilk 4 haftadaki kötü sonuçların ardından görevine devam edemedi. Samsunspor kadro kalitesi olarak TFF 1. Lig’de Göztepe ile kıyaslanabilecek 2 3 takımdan biri konumunda. Halihazırda orada işe yaramamış bir projenin tekrar Göztepe’de denenmesine ciddi bir tepki var taraftardan. Fakat küçük bir kesim ise Bayram Bektaş ile Göztepe’nin başarılı olabileceğini düşünüyor.

Göztepe’nin teknik direktör bilinmezliği öyle bir hale geldi ki artık taraftarlar Bayram Bektaş ya da başka biri fark etmez yeter ki artık biri gelsin deme raddesine geldiler.