Göztepe Kaosun Eşiğinde

İzmir’in güzide kulüplerinden Göztepe bu sıralar ciddi sorunlarla boğuşuyor. Takımın hisselerinin yabancı sermayeli Danimarkalı şirkete satılmasının ardından büyük hayallere kapılan Göztepe taraftarı şu an gelinen noktanın hayal kırıklığı ile boğuşuyor. Ligde istediği noktadan çok uzakta olan Göztepe, aynı zamanda hala bir teknik adam arıyor ve teknik adam arayışı da artık bir kaosa dönmek üzere.

Göztepe

Göztepe Şampiyonluk Hedefiyle Yola Çıkmıştı

TFF 1. Lig bu sezon son dönemlerin en iddialı çekişmelerine sahne olacak çünkü bu sene çok özel bir sene. Hepimizin bildiği gibi 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyet’in 100. yılı 29 Ekim 2023’te kutlanacak. Her futbol takımı bu anlamlı günde Süper Lig’in bir parçası olmanın hayalini kuruyor normal olarak. İzmir şehrinin de hem kurtuluş mücadelesi çerçevesindeki rolü hem de Atatürk’ün bu kenti çok sevmesi sebebiyle Cumhuriyet’in kalesi olarak anıldığı herkesin malumu. İzmir Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına en kıymet veren şehirlerden birisi. İşte bu sebeple İzmir kenti Cumhuriyet’in 100. yılında mutlaka bir takımını Süper Lig’de görmek istiyor ve buna en yakın takım da Göztepe.

Tabii kağıt üzerindeki bu durum sahaya böyle yansımadı. Kağıt üzerinde ligin en pahalı en kaliteli kadrolarından birine sahip olan sarı kırmızılı ekibin ligde aldığı skorlar Göztepe taraftarı için büyük bir üzüntü kaynağı oldu. Büyük hayallerle sezona başlayan taraftar, her maçta farklı galibiyet hayaliyle takımına destek olsa da her seferinde kötü oyun, az pozisyon ve puan kaybı ile karşılaştı ve elbette bu kötü gidişin ardından da beklenen oldu ve teknik adam Turgay Altay ile yollar ayrıldı. Taraftar bu gelişmeyi zaten bekliyor ve hatta destekliyordu da. Ancak gelinen nokta Göztepe taraftarı için yeni sıkıntılar doğurdu ve doğurmaya da devam ediyor. Çünkü Göztepe takımı geçen 10 günlük süreye rağmen hala bir teknik adamla anlaşamadığı gibi aslında nasıl br teknik adamın takımın başına getirileceği ilgili de net bir sonuca varılamadı.

Volkan Demirel

Yeni Teknik Direktör Kim Olacak?

Taraftarların birbirlerine en çok sordukları, cevap aradıkları soru yeni teknik direktörün kim olacağı. Ancak bu sorunun cevabı hiç kimse de yok. Dahası sorunun cevabını vermesi gerekenlerde de sorunun cevabı yok gibi görünüyor. Çünkü Göztepeli yetkililer hala ama hala takımın yeni teknik direktörünün nasıl bir isim olması gerektiği konusunda bir karara varabilmiş değiller.

Takımın teknik direktörünün tecrübeli bir isim mi yoksa genç ve başarıya aç biri mi olması gerektiği tartışmasının hala sürüyor olması sebebiyle artık gündeme isim bile düşmez oldu neredeyse. Spor gündeminde Göztepe’nin teknik adam arayışına ilişkin haberler artık teklif yapılan Volkan Demirel‘in bu teklifi reddedip de Hatayspor ile anlaşması bilgisinden ibaret olmaya başladı.

Sezon başından beri ciddi sıkıntılar yaşayan taraftar ise artık sabrını tüketmiş durumda.