Kayserispor Yine Galip

Süper Lig’de bu senenin parlayan yıldızı olan Kayserispor takımı, Giresunspor’u da deplasmanda 2 1 ile geçmeyi başardı. Bu sonuçla birlikte 7. sıradaki yerini iyice sağlamlaştıran sarı kırmızılı ekip 6. Trabzonspor için de artık çok ciddi bir tehdit oluşturmaya başladı.

Kayserispor

Kayserispor 22 Gün Sonra Sahada

Kayserispor Süper Lig’de dün akşam kazandığı Giresunspor maçı öncesindeki son maçını 2 Şubat tarihinde oynamıştı. Sahasında Başakşehir takımı sürpriz bir şekilde 1 0 mağlup eden takım adeta formunun zirvesindeydi. Üst üste ikinci galibiyetini alan sarı kırmızılı ekip Giresunspor deplasmanında da favori olarak gösteriliyordu ne var ki ülkemiz 6 Şubat Pazartesi günü tarihini en büyük felaketlerinden birini yaşadı ve bunun sonucu olarak da lig maçları önce bir hafta sonra da 2023 Şubat ayının sonuna kadar ertelendi.

Hatırlamak istemesek de Türkiye ne yazık ki 6 Şubat 2023 Pazartesi sabahına üzücü bir haberle uyanmıştı. Sabaha karşı Gaziantep merkezli 7.7 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem olmuştu. Bu depremin şoku atlatılmaya çalışılırken dünyada eşine az rastlanacak bir şey oldu ve aynı bölgede 7.6 büyüklüğünde bir ikinci deprem meydana geldi. Bu ikinci depremin sonuçları elbette ki çok yıkıcı oldu. İlk depremde hasar alan ancak ayakta kalmayı başaran pek çok bina bu ikinci depremde yıkıldı. Bu iki depremin ardından 10 ilde üç ay süre ile OHAL ilan edilirken tüm spor ve sanat organizasyonları da iptal edilmişti.

Yaraların yavaş yavaş sarılması ile birlikte normale dönüşün bir parçası olarak spor ve sanat organizasyonları da tekrar başlatıldı. Bunun bir sonucu olarak da ligin formda ekibi Kayserispor takımı 22 gün sonra yeniden sahaya çıktı. Ligi 2’de 2 ile bırakan Kayserispor takımı deplasmanda Giresunspor’u 2 1 ile geçerek son 3 maçta 3 galibiyet elde etmiş oldu.

Maçın henüz başında 6. dakikada Carslo Mane ile 1 0 öne geçen takım 40. dakikada Mmae Thiam ile farkı ikiye çıkardı. İkinci yarıda puanı kurtarmak isteyen Giresunspor baskı kursa da yalnızca bir gol bulabildi. Riad Bajic 58. dakikada farkı bire indirdi ama bu gol Giresun takımına puan için yetmedi ve Kayserispor takımı sahadan 2 1 galip ayrıldı. Bu sonucun ardından Giresunspor düşme hattında kaldı.

Çağdaş Atan Faktörü

Sezon başında pek çok yorumcu transfer tahtası kapalı olan Kayserispor takımı için küme düşer yorumları yapıyordu. Hatta bu sebeple prensipte anlaştığı Ömer Erdoğan bile son anda vazgeçmişti resmi sözleşmeyi imzalamaktan. Bunun üzerine ise Çağdaş Atan ile görüşüp anlaşmıştı sarı kırmızılı ekip. Çağdaş Atan kısa sürede tüm şehrin sevgisini kazandı Kayseri’de. Takıma çok büyük bir özgüven kazandıran genç teknik adam sadece aldığı skorlarla değil oynattığı oyunla da taraflı tarafsız herkesten övgü almaya devam ediyor.