Eyüpspor İbrahim Üzülmez İle Devam Ediyor

TFF 1. Lig’de sezonun en iddialı ekiplerinden olan ve Süper Lig’in 1 numaralı adayı olarak gösterilen Eyüpspor, hocası İbrahim Üzülmez ile yola devam edecek. Liglerin tatil edilmesi öncesinde ciddi bir düşüş içerisine giren İstanbul ekibinde teknik direktör değişikliği sık konuşulmaya başlanmıştı ve futbol kamuoyu, İbrahim Üzülmez’in olası bir kötü sonuç daha alması halinde görevden alınacağını düşünüyordu. Ne var ki sonrasında ülkemizin gündemi acı bir şekilde değişti ve şimdi normalleşme süreci altında spor kamuoyunun gündemi de yeniden spor konuları olmaya başladı.

İbrahim Üzülmez Deprem Öncesi Görevden Alınabilirdi

Türkiye üst üste iki büyük deprem yaşayınca ülkedeki tüm spor organizasyonları tatil edilmişti. 3 Şubat 2023 Pazartesi önce sabaha karşı Gaziantep merkezli 7.7 büyüklüğünde sonra ise bu kez Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından tarifsiz bir acı ile baş başa kaldı Türkiye. 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği afetin ardından depremin vurduğu 10 ilde üç ay süre ile OHAL ilan edildi ve Türkiye Futbol Federasyonu da ligleri 1 hafta tatil ettiğini duyurdu. Daha sonraki günlerde ise depremlerin acı bilançosu sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu ikinci bir karar aldı ve ligleri 2023 Şubat ayı sonuna kadar tatil ettiğini duyurdu ki bu karar da tartışmalara neden oldu aslında. Zira bazıları liglerin mevcut haliyle tescil edilmesi gerektiğini, bazıları ise liglerin tamamen iptalini savundu. Ama futbolun da normale dönüş sürecinde önemli bir unsur olacağı düşünüldüğünden yavaş yavaş tüm spor, kültür ve sanat organizasyonları yeniden düzenlenmeye başlandı.

Bu yaşanan büyük acı öncesinde lig lideri olan Eyüpspor üst üste puanlar kaybetmeye başlamıştı. Ligde devre arasında ciddi puan farkı ile lider giren Eyüpspor takımı devre arasından gerçekten de felaket şekilde döndü. Devre arasına girilirken 20203 Nisan ayında Süper Ligi garantiler denilen takım ikinci devre ile birlikte üst üste puanlar kaybetmeye başladı ve ligler tatil edilmeden önce de lig ikincisi Samsunspor maç fazlasıyla da olsa liderliği Eyüpspor’dan almayı başardı.

İbrahim Üzülmez

Son 5 Maç 3 Mağlubiyet

Ligde 22 maç sonunda topla 4 mağlubiyeti olan takım bunun 3 tanesini ise son 5 haftada aldı. Keçiörengücü’ne deplasmanda 2 1 mağlup olan İbrahim Üzülmez’in öğrencileri sonrasında ligde düşme hattında olan Denizlispor’u deplasmanda zorlansa da 1 0 ile geçmeyi başardı. Ligin zirvesini direkt ilgilendiren çok kritik bir maçta Samsunspor’u sahasında konuk eden takım 4 1 mağlup oldu. Bu maçın ardından İbrahim Üzülmez ismi tartışılmaya başlandı. Bu maçtan sonra ise deplasmanda yine düşme hattında yer alan Yeni Malatya‘ya karşı 2 1 mağlup oldu Eyüpspor ki bu maçta rakip takım sahada 10 kişi de kalmıştı. Eyüpspor bugün Bodrumspor ile karşılaşacak ve kazanamazsa liderliği kaybetmiş olacak.