İlhan Palut Mesaiye Başladı

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Çaykur Rizespor’un resmi sözleşme imzaladığı İlhan Palut, takımı ile birlikte sezonu açtı. Genç hocanın takıma katılması takımda büyük bir heyecan yaratmış, tüm camia hocanın etrafında adeta kenetlenmişti. Kendisine gösterilen bu yoğun ilgilen hayli memnun olan İlhan Palut, hedeflerinin çok büyük olduğunu söyledi.

İlhan Palut

Çaykur Rizespor Süper Lig’de Kalıcı Olmak İstiyor

TFF 1. Lig’de sezonu 2. sırada bitirerek direkt olarak Süper Lig’e çıkan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor hoca değişikliğine gitmiş ve Bülent Korkmaz ile yollarını ayırarak takımın başına İlhan Palut’u getirmişti. Çaykur Rizespor’u yakından takip etmeyenler için bu karar ilginç olsa da aslında kulübü yakından takip edenler zaten böyle bir aksiyon alınmasını bekliyorlardı.

Çaykur Rizespor, 2021 – 2022 futbol sezonunda küme düşmüş ve sonrasında başkan Tahir Kıran da görevi bırakmıştı. Tahir Kıran yerine göreve gelen İbrahim Turgut, mevcut teknik adam Bülent Korkmaz ile görüştü ve yola kendisi ile devam etmeye karar verdi. İkili hedef olarak de Süper Lig’i belirlemişti. Sezonun en ciddi kadrolarından birini kurdu Çaykur Rizespor ve şampiyonluk favorisi olarak sezona başladı. Sezon sonunda ligi 2. olarak bitirip şampiyon Samsunspor’un ardından Süper Lig’e yükselen 2. takım oldu.

Sonuç odaklı bakılırsa ligin en pahalı kadrosu olan Samsunspor‘un ardından lig. 2.si olarak Süper Lig’e yükselen ve sezon başındaki hedeflerine ulaşmış olan bir Çaykur Rizespor vardı ortada ancak buna rağmen taraftar ile Bülent Korkmaz’ın yıldızı sezon boyunca hiç barışmadı. Taraftarın iddiası eğer hücum oynansa Süper Lig’e çok daha rahat ulaşılacağıydı. Sezon boyunca Bülent Korkmaz’ın kontrollü oyununa tepki gösteren taraftar bir maç sırasında Bülent Korkmaz’ı istifaya davet etmişti ve bu olaydan sonra da Bülent Korkmaz ile taraftar gerginliği sezon boyunca devam etti. Sonunda da Bülent Korkmaz ile yollarını ayırdı Çaykur Rizespor ve İlhan Palut geçti takımın başına. İlhan Palut önderliğindeki Çaykur Rizespor’un ilk hedefi Süper Lig’de kalıcı olmak.

İlhan Palut: ”Güzel Günler Yaşayacağız”

Türk futbolunun son yıllardaki en dikkat çekici hocalarından olan İlhan Palut sezon ortasında takım almak istemeyen bir hoca olduğundan 2022 – 2023 sezonu başlarında Konyaspor’dan ayrıldıktan sonra gelen teklifleri reddetmişti. Çaykur Rizespor’dan gelen teklifi kabul eden hoca ilk açıklamasında camiaya umut dolu mesajlar vermişti. İlhan Palut şöyle seslenmişti camiaya;

”Burada daha önce görev yapan her antrenör, yönetim ve teknik direktör enerjisini sonuna kadar kullanmıştır. Rize şehri özellikle uzun süredir Süper Lig’de var olan potansiyelini başarıya ve ligin özel takımı olması hedefine doğru tam olarak yöneltemediğini görüyoruz. Ben sadece bu takımın futbol anlamındaki teknik bölümde gelen en önemli kişisiyim. Bu şehir, yönetim, tüm camianın dinamikleriyle inşallah harekete geçecek. Burada güzel günler yaşayacağız”