Şakir Özkayımoğlu: Perdenin Arkasındaki

Göztepe takımı düşme hattına kadar indiği sezonda play off’a kalırken Ekrem Dağ kadar övgüleri hak eden bir diğer isim de Şakir Özkayımoğlu oldu. Tecrübeli hoca hem Ekrem Dağ’ın en büyük yardımcısı hem de pro lisansa sahip olması sebebi ile Göztepe’nin resmi kayıtlara göre teknik direktörü konumunda.

Şakir Özkayımoğlu

Şakir Özkayımoğlu 20 Yıllık Tecrübe

Şakir Özkayımoğlu yardımcı hoca olarak başladığı kariyerinde başka bir şeyi hiç düşünmemiş bir isim. 2000 yılında yardımcı hoca olarak başladığı hocalık kariyerine hala aynı şekilde devam ediyor. Yardımcı antrenörlük kariyerine Ankaragücü takımında başlamıştı Şakir Hoca. Sonrasında sırası ile Göztepe, Diyarbakırspor, Bursaspor, tekrar Diyarbakırspor, Samsunspor, İzmirspor, Kocaelispor, Kasımpaşa, Konyaspor, Yıldırım Bosna, Göztepe, Antalyaspor, Bursaspor’da hocalık yaptıktan sonra Ekrem Dağ’ın yardımcısı olarak Göztepe takımına geri döndü Şakir Özkayımoğlu.

Kariyerine bakınca da anlaşılacağı üzere lig ve takım ayırmadan tamamen işine odaklanan tam bir görev adamı Şakir Hoca. Göztepe takımı Turgay Altay ile başladığı ama alınan kötü sonuçların ardından daha 5ç haftada hoca değişikliğine gittiği sezonda takımın başına teknik adamlık tecrübesi çok sınırlı olan Ekrem Dağ‘ı getirmiş ve bu tercih de eleştiri konusu olmuştu. Ancak Ekrem Hoca’nın yanında çok tecrübeli bir yardımcı hoca da getirmişti aslında Göztepe, oysaki o an kimse Şakir Özkayımoğlu isminin ve tecrübesinin farkında değildi. Sezon boyunca Ekrem Hoca’nın en büyük yardımcısı olan tecrübeli futbol adamı maç sonunda basın toplantılarına da katılan isimdi ama Göztepe TFF 1. Lig’de olduğundan Şakir Özkayımoğlu pek de dikkat çekmiyordu.

Play Off İle Tanındı

Göztepe takımının ligin ikinci yarısında sergilediği muazzam çıkış ile play off’a kalmasının ardından o sırada Süper Lig de tamamlanmış olduğu için tüm güzler Süper Lig’e yükselecek olan 3. takımın belirleneceği play off maçlarına çevrildi. Göztepe takımı sıralamada 7. olduğundan play off çeyrek finalinde, ligi 4. sırada bitiren Bodrumspor ile eşleşti. Tek maç üzerinden oynanan seride saha avantajı da Bodrumspor’daydı ve Göztepe 3 – 1 yenilerek bu turda veda etti Süper Lig hayaline. Maçtan sonra ise basın mensuplarının karşısında Şakir Hoca vardı. Tecrübeli teknik adam maçı ve sezonu şöyle yorumlamıştı;

Çok mutsuz ve üzgünüz. Buraya kadar getirip burada bırakmak bizi çok üzdü. Şahane bir futbolcu topluluğu ve bizde birbirine kenetlenmiş şahane bir aile vardı. 14 maç üst üste kaybetmeden 15’inci maçta mağlup olduk. Final maçları önemli. İçeride tecrübesiz oyuncularımız var. Hata yapabilirler, final maçında iyi olan taraf Bodrumspor oldu. Bodrumspor hak ederek galibiyeti aldı ve bir üst tura çıktı. Bütün oyuncu kardeşlerimi ayrı ayrı kutluyorum. İnanılmaz iş başardık, çocuklar çok çaba sarf ettiler.”

Göztepe takımı gelecek sezonda da Ekrem Dağ ve ekibi ile devam edeceği için basın toplantılarında görmeye devam edeceğiz Şakir Hoca’yı.