Göztepe’nin Transfer Gündemi

2021 22 futbol sezonunda ciddi hayal kırıklığı yaşayıp Süper Lig’den düşen Göztepe’nin transfer gündemi bu sıralar oldukça yoğun. İddialı bir kadro grup bir an önce Süper Lig’e dönme arzusunda olan sarı kırmızılı İzmir Ekibi önceliği orta saha transferlerine vermiş durumda.

Aytaç Kara İçin Galatasaray’ın Tavrı Bekleniyor

Göztepe’nin transfer listesinin başında yer alan isimlerden biri Galatasaray’ın orta saha oyuncusu Aytaç Kara. Sezona önce yeni başkanını seçerek giren Galatasaray kulübü sonrasında ise İspanyol çalıştırıcısı Domenec Torrent ile yolları ayırmak için bir süre görüşmeler yapmış ama İspanyol çalıştırıcı anlaşmaya yanaşmayınca da Torrern’in tazminatını ödemeyi göze alıp görevine son vermişti. Domenec Torrent’in gönderilmesinin ardından yerine taraftarının çok istediği Okan Buruk’u getiren Galatasaray transfer çalışmalarına başladı ve hem alınacak oyuncular hem de takımdan gönderilecek isimler teknik ekibin raporu doğrultusunda belirlendi. Kasımpaşa’dan bedelsiz olarak Galatasaray takımına katılan Aytaç Kara, Fatih Terim döneminde geldiği sarı kırmızılı İstanbul ekibinde beklenenleri verememiş ve taraftar tarafından istenmeyen adam ilan edilmişti adeta.

transfer gündemi

Galatasaray’da bekleneni veremediği için 2021 22 futbol sezonunun devre arasında Göztepe’ye kiralanan Aytaç Kara, sezonun sona ermesi ile birlikte bonservisini elinde bulunduran Galatasaray kulübüne geri döndü ve sezon açılışını Galatasaray ile yaptı. Sezon öncesi hazırlık kampına giden kafilede yer alan Aytaç Kara Okan Buruk‘un da gözüne girmeyi başaramadı ve sarı kırmızılı İstanbul ekibinin üst üste yaptığı orta saha transferlerinin ardından ise gözden çıkarıldı.

Süper Lig için bile yeterli bir orta saha oyuncusu olan Aytaç Kara birçok Anadolu takımının gündemine girmiş durumda. Ancak Galatasaray’ın oyuncuyu kiralık olarak mı göndereceği yoksa bonservisi ile mi vereceği henüz netlik kazanmadı. Oyuncunun bonservisini Galatasaray’dan kendisinin alabilme ihtimali de var. Bu nedenlerden dolayı Aytaç Kara konusunda kulüpler hala beklemedeler ve Göztepe de o kulüplerden biri. Aytaç Kara’nın geçen yıl kendilerinde kiralık olarak forma giymesini, İzmirli olmasını ve geçen yıl da Göztepe’de olduğu için memnun olmasını fırsat bilip Göztepe kulübü kendisini Aytaç Kara transferinde bir adım önde görüyor aslında.

Bir Diğer Transfer Gündemi Emre Çolak

Aytaç Kara ile birlikte Göztepe’nin istediği bir diğer oyuncu ise yine eski bir Galatasaraylı olan Emre Çolak. Tıpkı Aytaç Kara gibi orta saha mevkiinde görev yapan bir oyuncu olan Emre Çolak da kariyeri düşüşte olsa da yetenek olarak kendisini fazlasıyla ispatlamış bir isim.

Yurt dışı deneyimi de olan Emre Çolak, Aytaç Kara ile birlikte gelmesi halinde Göztepe, 1. Lig’in en tecrübeli ve yetenekli orta saha rotasyonlarından birisine sahip olmuş olacak.

İki oyuncunun da büyük takımlarda bekleneni verememiş olması soru işareti oluştursa da ikisinin de yeteneğinin 1. Lig oyuncularına kıyasla üst düzey olduğu bir gerçek.