Aytaç Kara Göztepe’nin Hedefinde

Dış transferde yoğun bir gündemi ve uğraşı olan Göztepe’de ismi telaffuz edilen son isim Galatasaray’da bekleneni veremeyen orta saha oyuncusu Aytaç Kara oldu. İzmir ekibi, Galatasaray’da düşünülmeyen orta saha oyuncusunun transferini bitirmek istiyor.

Aytaç Kara Kampa Götürülmedi

2021 22 futbol sezonunda tıpkı Göztepe gibi büyük hayal kırıklığı yaşayan Galatasaray Spor Kulübü, yeni başkanı, yeni hocası ve yeni transferlerle bambaşka bir kimlikte yeni sezona girmek istiyor. Bu kapsamda hazırlıklarına devam eden Galatasaray 2. etap kamp çalışmaları için Avusturya’ya gitti. İlk etap çalışmalarını da bu ülkede gerçekleştiren takımda ilk etap ve ikinci etap kamp kadroları arasında farklılıklar göze çarptı. İlk etap çalışmalarında kamp kadrosunda yer alan Aytaç Kara, ikinci etap çalışmaları için Avusturya’ya götürülmedi. Bunu fırsat bilen kulüpler de Aytaç Kara’yı bonservis bedeli ödemeden kadrolarına katabilmek için harekete geçtiler.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Göztepe tarafından kiralanan oyuncu sezon sonunda Galatasaray’a geri dönmüştü ancak 2024 yazına kadar Galatasaray ile sözleşmesi olan oyuncunun sarı kırmızılı İstanbul ekibinde forma bulması pek de olası görünmüyor. Okan Buruk’un gözüne girmeyi başaramayan Aytaç Kara’nın Galatasaray’dan ayrılmasına kesin gözle bakılsa da bu ayrılığın kiralık olarak mı yoksa bonservisiyle mi olacağı pek bilinmiyor. Diğer yandan oyuncuyu kadrosuna katmayı isteyen Göztepe ise bonservis bedeli ödemeyi kesinlikle düşünmüyor.

Oyuncu ile temaslarında sorun yaşamayan ve Aytaç Kara’dan olur cevabını alan Göztepe Spor Kulübü Galatasaray’ın oyuncu ile ilgili kararını beklemeye geçti. Eğer Galatasaray kulübü oyuncuyu bedelsiz olarak kiralarsa ya da Aytaç Kara bonservisini Galatasaray’dan alabilirse oyuncunun artık Göztepe forması giymesine kesin gözüyle bakılıyor.

Futbola Altay altyapısında başlayan İzmir doğumlu oyuncunun futbolunun son dönemini memleketi İzmir’de sürdürmek ve burada yaşamak istemesi de Anadolu’dan hayli talibi olan Aytaç Kara konusunda Göztepe’nin elini bir hayli güçlendiriyor.

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda kiralık olarak kadrosunda yer aldığı Göztepe formasını 13 kez giyen oyuncu 1 de asiste imza atmıştı. Sezon sonuna doğru kadroda kendisine yer verilmeyen oyuncu sonrasında kulübü Galatasaray’a geri dönmüş ve bu sezonu da Galatasaray ile birlikte açmıştı.

Aytaç Kara

Faydalı Olur

Aytaç Kara Galatasaray’da bekleneni verememiş olsa da onu Galatasaray’a taşıyan Kasımpaşa kariyerinde oldukça verimli bir orta saha oyuncusuydu. Oyuna iki yönlü katkı sunabilen Aytaç asıl mevki merkez orta saha olsa da defansif orta saha ve forvet arkası pozisyonlarında da görev yapabilen komple bir orta saha oyuncusu.

Süper Lig’de en azından Galatasaray seviyesinin altında kalsa da bu sene 1. Lig‘de mücadele edecek olan İzmir ekibi Göztepe için biçilmiş kaftan bir isim Aytaç. 1 Lig için fark yaratabilecek yetenek ve tecrübeye sahip Aytaç Kara’nın Göztepe’ye transferinin gerçekleşmesi halinde Göztepe çok önemli bir oyuncuyu kadroya katmayı başarmış olacak.