Göztepe’nin Savunmacısı Eski Kulübüne Doğru

Şu sıralar Rasmus Ankersen ve ortaklığına devredilecek olmasıyla daha çok gündeme gelen Göztepe’de bir yandan gelecek sezona dair çalışmalar da devam ediyor. Sarı Kırmızılı ekip küme düşeceği kesinleştiğinden bu yana birçok oyuncusuyla yollarını ayırdı ve bu ayrılık sürecinde elde ettiği bonservis gelirleriyle maddi anlamda rahatladı. Bununla birlikte daha yolda yerli oyuncuların ayrılığı var ve İzmir temsilcisi bu oyunculardan biri olan Atınç Nukan’ın Beşiktaş ile olan flörtünden ciddi bir gelir elde etmeyi hedefliyor.

Atınç Yuvaya Dönüyor

Geride kalan sezonda sergilediği başarısız performans nedeniyle taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Göztepe, gelecek sezonun çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Sarı Kırmızılı kulüpte şu sıralar en büyük gündeminse devir işlemlerinin tamamlanması olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bununla birlikte kulüp küme düşeceği kesinleştiğinden bu yana bilhassa yabancı oyuncularını başka kulüplere sattı ve bu sayede gelecek sezona yönelik ciddi bir gelir elde etti. TFF 1.Lig’de gelirlerin daha da düşük olduğu düşünüldüğünde bu politikanın haklı yanlarının olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ancak daha yerli oyunculardan, bir diğer deyişle gelir getirmesi beklenen yerli oyunculardan ses soluk çıkmış değil. Sarı Kırmızılı ekibin bu sezonu düşünüldüğünde bahsi geçen oyuncuların İrfan Can Eğribayat, Halil Akbunar ve Atınç Nukan olduğu net bir şekilde anlaşılıyor.

İrfan ve Halil için büyük takımların teklifleri ve ilgileri olduğu ifade ediliyor olsa da bu konuyla alakalı bir gelişme yaşanabilmiş değil. Ancak Atınç Nukan ile ilgili haberlere bakıldığı zaman dev savunmacının profesyonel olduğu ve burada sergilediği performansla dikkat çektiği Beşiktaş’a geri  dönmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

28 yaşındaki savunmacı Siyah Beyazlı ekipte sergilediği başarılı performans sonrasında Alman temsilcisi Red Bull Leipzig’in yolunu tutmuştu. 2015/2016 sezonunda 6 milyon Euro gibi dikkat çeken bir ücretle Beşiktaş’tan ayrılan oyuncu Alman temsilcisinde beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koydu ve hatta Beşiktaş’a da kiralık olarak gönderildi.

Ancak burada sergilediği performans da yeterli olmadı ve Atınç 2019/2020 sezonunda Göztepe forması giymeye başladı. 3 sezondur İzmir temsilcisinde forma giyen Atınç’ın artık ayrılık vakti gelmiş gibi görünüyor.

Eleştirilerin Odağında

2 metreye yakın boyuyla dikkat çeken ve sol ayağını kullanan Atınç, bu özelliklerine rağmen temel eksikleri ve bilhassa hantal yapısı nedeniyle eleştirilerin odağındaki isim olmaktan kurtulamadı. 28 yaşındaki savunmacı Göztepe kariyeri boyunca 59 müsabakaya çıktı ve bu müsabakalarda 6 gol ile 3 asistlik katkı sağlayabildi.

Öte yandan Beşiktaş’ın da üçlü savunma formatında sahaya yayılıyor olması Atınç adına ciddi bir avantaj olabilir. Zira Göztepe de bu sezon ciddi bir şekilde üçlü savunma formatında sahaya yerleşti ve bu noktada Atınç’ın kimi zaman gerçekten oldukça dikkat çekici performanslar sergileyip liderlik ettiği dönemler yaşandı.