Göztepe’ye Tanıdık Hoca

Bu sezon İzmir takımları adına hiç ama hiç iyi geçmedi ve TFF 1.Lig’de geçen sezon Süper Lig kıyısına yaklaşan Altınordu bu sezon kümede kalma mücadelesi verdi. Bir diğer İzmir temsilcisi olan ve Süper Lig’de yer alan Göztepe ise çok kötü bir sezon geçirerek Süper Lig’den düştü ve şu sıralar kulübün devriyle alakalı sıcak gelişmeler yaşanıyor. İzmir temsilcilerini birbirlerine bağlayan durumsa Hüseyin Eroğlu olarak görünüyor. Zira Rasmus Ankersen’in başını çektiği ortaklık tarafından satın alınmak üzere olan Göztepe, Lacivert Kırmızı ekipten 10 sene sonra ayrılan Eroğlu’nu takımın başına getirmek istiyor.

Büyük İddia

Bu sezon İzmir takımları adına kelimenin tam anlamıyla kâbus gibiydi ve Altınordu TFF 1.Lig mücadelesinde bu kâbusu en net gören kulüplerden biriydi.

Lacivert Kırmızılı ekip Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu yönetiminde geçen 10 seneden sonra bu sene yaşadıklarının da etkisiyle yol ayrımına gitme kararı aldı ve Eroğlu çok fazla emek verdiği Altınordu’dan gözyaşlarıyla ayrıldı.

Bununla birlikte Süper Lig’de yer alan İzmir temsilcisi Göztepe adına da durum pek farklı değildi. Çok kötü bir sezon geçiren Sarı Kırmızılı ekip küme düşmekten kurtulamadı. Bu süreçte devir işlemleri başlatılan Göztepe’nin yakın zamanda Rasmus Ankersen’in lideri olduğu bir yatırım tarafından devralınması bekleniyor.

Ankersen uzun vadeli yatırımları ve kulüpleri aldığı noktadan çok yukarıya taşımasıyla öne çıkan bir futbol adamı. Göztepe’de de uzun vadeli bir planlama yapması beklenen Danimarkalı spor adamının hedefindeki hocanınsa bu iş için biçilmiş kaftan olarak gösterilen Hüseyin Eroğlu olduğu iddia ediliyor.

Bu 10 yıl içerisinde birçok oyuncuyla çalışan Hüseyin Eroğlu, İzmir temsilcisinde görev yaptığı süreçte birçok oyuncuya dokunduğu gibi pek çok başarı da yaşadı.

Kırmızı-lacivertli takımın başında 2012-13 sezonunda 3’üncü Lig’de bir sonraki sezon ise 2’nci Lig’de üst üste 2 şampiyon şampiyonluk elde eden teknik direktör Hüseyin Eroğlu, geçen sezon Süper Lig‘in kapısından dönme üzüntüsü yaşamıştı.

Hedefleriyle alakalı her zaman benzer açıklamaları yapan 49 yaşındaki başarılı teknik adam Almanya Bundesliga’da görev yapmak istediğini ve Türkiye’yi oralarda başarıyla temsil etmek hedefinde olduğunu ifade etmişti.

Hatırlanacağı üzere bir dönem Werder Bremen gibi takımlar Eroğlu’yu ısrarla istemiş ancak Eroğlu Altınordu’daki görevinde devam etmek konusunda tereddüt yaşamamıştı.

Devir İşlemleri Başlayacak

Öte yandan Göztepe tarafında bu planlamaların başlamış olacağından da anlaşılabileceği gibi Sarı Kırmızılı ekibin Rasmus Ankersen ve ortaklığına devredilmesi adına çalışmalar başlamış durumda. İzmir temsilcisinin bu süreçte kulüp içerisindeki birçok profesyonelini de işten çıkardığını hatırlatmakta fayda var.

Hüseyin Eroğlu ihtimali gerçekleşir mi bilinmez ama Göztepe’nin Süper Lig’e geri dönmek konusunda çok daha rahatlayacağı bir sürece doğru girdiğini dile getirmekte herhangi bir beis yok. Sarı Kırmızılı ekibin ilk başta zorlanacağı kesin ancak sonrasında işler daha iyiye gidebilir.

Zira Rasmus Ankersen’in bu bağlamdaki başarıları futbolun çehresini dahi değiştirdi.