Göztepe’de Tüm İşlemler Askıya Alındı

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen Göztepe adına işler beklenildiği gibi hiç kolay gitmedi ve takım küme düşmekten de kurtulamadı. Bununla birlikte Sarı Kırmızılı kulübün Başkanı Mehmet Sepil de kulüpteki hisselerini satılığa çıkardığını açıklamıştı. İzmir temsilcisinde bu devir süreci çok uzun süreden bu yana gündemi meşgul ederken Rasmus Ankersen liderliğindeki ortaklıkla anlaşma sağlandı ve görüşmeler iyiden iyiye hızlandı. Yakın zamanda tüm işlemlerin tamamlanması bekleniyor ancak o sürece kadar birçok oyuncunun transfer görüşmeleri de duracak.

Şimdilik Bekleyelim

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen ve kötü performansı nedeniyle küme düşmek zorunda kalan Göztepe’de gündemin en sıcak dönemleri yaşanıyor.

Sarı Kırmızılı ekip adına artık neredeyse bir kangren haline gelen devir sürecinin sonuna gelindi. İzmir temsilcisi Rasmus Ankersen liderliğindeki ortaklığa devredilecek ve Türk futbolunda ilk kez bir yabancı yatırımcı bir kulübe yatırım yapmış olacak.

Bununla birlikte Göz-Göz için süreçler sadece devirle alakalı da değil. Zira kulüp bir şekilde yola devam etmek zorunda ve küme düşmüş olmasından kaynaklı olarak birçok oyuncusuyla halihazırda yolunu ayırmış durumda.

Bu bağlamda takımdan ayrılması muhtemel isimlerden biri olan Halil Akbunar’a birçok farklı takım ilgi duyuyor. Ancak görünen o ki Halil eğer İzmir’den ayrılmak istiyorsa bir müddet daha beklemek zorunda.

Zira kulübün devir işlemleri süresince iç politikadaki tüm işlemler askıya alındı. Bu bağlamda transfer görüşmelerinden teknik direktör arayışına kadar pek çok farklı süreç yeni yöneticilerin gelmesinden sonra başlayacak.

Atınç Farklı

Baştan Trabzonspor olmak üzere birçok Süper Lig takımının transfer listesinde yer alan kaptan Halil Akbunar ile ilgili karar değişti. İzmir ekibi şu an için Halil Akbunar’ın satışını dondurma kararı aldı. Göztepe, stoperi Atınç Nukan’a gelen teklifleri ise değerlendiriyor. Beşiktaş’ın ciddi olarak ilgilendiği deneyimli defans oyuncusuna başka kulüplerden de teklifler geldiği vurgulandı.

Ayrıca kadro yapılanmasını da bir an önce tamamlamayı hedefleyen Sarı Kırmızılı ekip bazı yabancı oyuncuları da elden çıkaracak. Kaleci Piric başta olmak üzere sözleşmeleri devam eden Mihojevic, Tijanic, Baku ve Lourency’nin kaderleri en kısa süre içinde belirlenecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte basına yansıdığı ilk günden bu yana Teknik Direktör listesinde de pek bir farklılık olmadığını dile getirmekte fayda var. Volkan Demirel, Bülent Korkmaz ve Hüseyin Eroğlu’ndan oluşan 3 teknik adamlık liste içerisinden bir şekilde tercih yapılacak.

Göztepe için yepyeni bir sayfa açılacağı kesin. Kulübün satışı Türk futbolunda da bir ilk olacak. Tüm bunlarla birlikte açılan yeni sayfaya iyi mi yoksa kötü mü ifadeler kullanılacağıysa tamamen meçhul. Göztepe için hem ilham verme hem de ibret olma durumları eşzamanlı olarak ortaya çıkabilir.