Göztepe’den Tesadüfi Veda

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan performansıyla kendisini sevenleri ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Göztepe, ligin 34’üncü haftasında Gaziantep FK ile oynanan maçtan sonra Süper Lig’e matematiksel olarak veda etmişti. Bu bağlamda oldukça hüzünlü bir şekilde geriye kalan maçlarını tamamlayan İzmir temsilcisi, 37’inci hafta müsabakasında kendi sahasında Beşiktaş’ı konuk edecek. Siyah Beyazlı ekip karşısında oynayacağı müsabakayla Süper Lig’deki son iç saha maçına çıkacak olan Sarı Kırmızılı takım, Gürsel Aksel Stadyumu’nun açılışında da yine Beşiktaş ile karşı karşıya gelmişti.

Anısı Olan Maç

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Göztepe, futbolun doğrularını sahaya yansıtmak konusunda eksik kalınca sonuçlarda da istediğini bulamadı ve 2021/2022 sezonunda Süper Lig’e veda etmek zorunda kalan takımlar arasına girdi.

Sarı Kırmızılı camia tutkulu taraftarlarının tam desteğine rağmen takımın küme düşmüş olmasından kaynaklı büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor ve bu hayal kırıklığı bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. İzmir temsilcisinde her hafta bir başka oyuncunun ayrılığına dair haberler basına yansırken Mehmet Sepil’in de istifa etmesiyle birlikte gündem artık tamamen dağılmış bir camia üstünde şekilleniyor.

Bununla birlikte sezonun 37’inci haftasında oynanacak müsabakada kendi sahasında Beşiktaş’ı konuk edecek olan Göztepe, Gürsel Aksel Stadyumu’nun açılışında da Siyah Beyazlı rakibini konuk etmişti. Bu bağlamda stadyumun Süper Lig’deki açılışını ve en azından bu sezonluk kapanışını da Beşiktaş yapmış olacak.

Kaptan Yolcu Oluyor

Öte yandan Göztepe’nin Beşiktaş ile oynayarak açtığı Gürsel Aksel Stadyumu’nda takımının tek golünü atan kaptan Halil Akbunar da İzmir temsilcisinin bu kötü durumundan etkilenen oyuncular arasında.

Bu sezon beklentilerin altında kalan isimlerden biri olan Halil Akbunar ile alakalı olarak basına her gün bir başka takımın ilgisi yansıyor. Bununla birlikte oyuncunun geçtiğimiz maçlarda ayağına top ne zaman gelse ıslıklanmış olması camia ve taraftarlarla arasındaki bağın da tekrar koptuğunu net bir şekilde gösteriyor.

Kaleci İrfan Can Eğribayat ile birlikte Göztepe’nin en çok beğenilen ve öne çıkan iki isminden biri olan başarılı oyuncuya Beşiktaş’ın ilgi duyduğu ifade edilmişti ancak konuyla alakalı haberler basına son zamanda düşmüyor.

Öte yandan iddialara göre Fenerbahçe Halil konusunda çok daha istekli görünüyor. Sarı Kırmızılı takımın simge isimlerinden biri olan Halil Akbunar’ın takımdan ayrılacak olması Göztepe adına oldukça üzücü ve ne taraftarlar ne de başarılı oyuncu vedanın bu şekilde olmasını galiba pek istemezlerdi.

Bununla birlikte Göztepe’nin yoğun gündemi içerisinde gelişen her bir olay bir sonraki gün etkisini kaybediyor. Bu bağlamda Sarı Kırmızılı taraftarlar kulüp her ne yaşıyorsa en kısa sürede normale dönülmesini ve Süper Lig’e renk katan takımlarının hak ettiği yere geri dönmesini temenni ediyorlar.