Göztepe’de Yabancıların Kaderi Belirleniyor

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans gösteren ve sezon tamamlanmadan küme düşeceği kesinleşen Göztepe’de yepyeni bir yapılanma yapılması planlanıyor. Sarı Kırmızılı kulübün genel olarak baştan sona değişikliğe gittiği bir ortamda bir alt ligde mücadele edecek olmanın da getirdiği yaptırımlar söz konusu. Basında yer alan haberlere göre gelecek sezona göre kadrosunu şekillendirmek zorunda olan İzmir temsilcisi, son 2 maçında gösterecekleri performanslara göre yabancı oyuncularıyla vedalaşacak.

Sallantılı Durumlar

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen ve küme düşmesi en muhtemel takımlar arasında gösterilen Göztepe ne yazık ki bu kötü unvanı üstünden atamadı ve sezon bitmeden küme düşeceği kesinleşen takımlar arasına girdi.

Bununla birlikte Sarı Kırmızılı kulüpte başkan Mehmet Sepil’in istifası ve kulübü satılığa çıkardığını açıklamasından sonra pek çok oyuncu da takımdan ayrılmıştı. Henüz kadrosunu tam olarak şekillendirmeye başlamayan İzmir temsilcisi gelecek sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e dönebilmek adına mücadelesine devam edecek.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu TFF 1.Lig’deki yabancı sınırının yükseltildiğini ve 7’ye çıkarıldığını açıkladığı için Göztepe kadrosunda bulunan yabancılara gün doğdu. Bu bağlamda kesin olarak gönderilmesi beklenen isimler dışında durumu sallantıda olan oyuncular geriye kalan 2 maçta gösterecekleri performanslara göre Göztepe’de kalabilirler.

Teknik Sorumlu Serdar Sabuncu, ligin 36’ıncı haftasında alınan Fatih Karagümrük mağlubiyetinden sonra geriye kalan 2 maçta akademiden yetişen oyunculara şans vereceklerini açıklamıştı. Baku, Lourency, Mihojevic, Di Santo, Tijanic ve Arslanagic gibi isimlerin geleceği de yine bu maçlarda belli olacak gibi görünüyor.

Bileti Kesilen İsimler

Öte yandan Göztepe gelecek sezon TFF 1.Lig mücadelesinde bu sezondan tanıdık olduğumuz isimlerin birçoğuyla vedalaşmış olacak. Taraftarlarla kavga eden kaleci İrfan Can Eğribayat’a büyük takımların yoğun ilgisi bulunurken, yine taraftarlar tarafından protesto edilen kaptan Halil Akbunar da devlerin radarında.

Bu bağlamda bu iki isimle yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Sarı Kırmızılı ekipte sezon sonunda sözleşmesi sona erecek golcü Adis Jahovic’le yollar büyük ihtimalle ayrılacak. Kaleci Kenan Piric de yeni sezonda Göz-Göz’le yola devam etmeyecek.

Sezon oynanırken, Ndiaye ve Nwobodo bonservisiyle satıldı, Burekovic’in mukavelesi ise karşılıklı olarak feshedildi. Tannane ve Moubandje’nin de sözleşmeleri de mayıs ayı sonunda bitecek. Bu oyuncuların yerini TFF 1.Lig’de kendisine çok daha fazla yardımcı olabilecek oyuncularla tamamlamayı hedefleyen İzmir temsilcisinde Mehmet Sepil’den gelecek haberler bekleniyor.

Zira Mehmet Sepil bu hafta içinde kamuoyuna açıklama yapacak. Son aylarını yurt dışında geçiren Sepil, devir işlemleriyle ilgili camiaya duyuru yapacak ve gelişmeleri aktaracak. Göztepe Başkanı ligin 37’inci haftasında oynanacak Beşiktaş maçından önce basın mensuplarıyla buluşmayı ve uzun süredir basında yer alan dedikodular başta olmak üzere merak edilen tüm konuları cevaplamayı planlıyor.