Göztepe’de Başkan Sessizliğini Bozuyor

Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçirmeye devam eden Göztepe’de bu durumun etkileri sürüyor. Süper Lig’den küme düşmesi kesinleşen İzmir temsilcisinde yaşanan hayal kırıklığının haddi hesabı yok ancak camia aynı zamanda kulübün devriyle alakalı neler yaşanacağını merak ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz aylarda istifa eden ve kulübün devir işlemlerini başlattığını açıklayan Mehmet Sepil’in basına yansıyan dedikodulara cevap vermemesi eleştirilere neden olmuştu. Basına yansıyan haberlere göre Sepil bu hafta içinde bir basın toplantısı yaparak kafalarda oluşan soru işaretlerini cevaplamaya hazırlanıyor.

Son Durumun Belirsizliği

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Göztepe, sahada aldığı kötü sonuçlar sonrasında küme düşmekten kurtulamadı ve takım tam anlamıyla bir dağılma sürecine girdi.

Sarı Kırmızılı camiada 5 sezondur mücadele edilen Süper Lig’e veda etmiş olmanın ciddi bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Ancak işin daha garibi bu hayal kırıklığının yanında çokça da soru işareti bulunuyor. Zira takımın uzun süredir başkanlığını yapan ve aynı zamanda sahibi olan Mehmet Sepil geçtiğimiz aylarda istifa ettiğini ve kulübü devre çıkardığını açıklamıştı.

O tarihten bu yana her gün bir başka isim Göztepe ile basına yansırken bu isimlerin hiçbirisiyle yapılan görüşmelerden istenen sonuçlar alınamadığı iddia ediliyor. Öte yandan tam olarak sıkıntı da tam olarak bu noktada yaşanıyor. Çünkü Göztepe’de bu devir sürecinde neler yaşandı, kimler talepte bulundu ve son durum ne oldu kimsenin herhangi bir bilgisi yok.

Bu noktada tüm bu sürecin kilit ismi olan Mehmet Sepil’in takımın Beşiktaş ile oynayacağı 37’inci hafta müsabakasından önce düzenlenecek bir basın toplantısıyla soruları yanıtlaması bekleniyor. Basına yansıyan haberlere göre maç oynanmadan önce Sepil çıkacak ve kulübün içinde bulunduğu son durumla alakalı olarak soruları yanıtlayacak.

Şu sıralar tüm Göztepe camiası Mehmet Sepil’in iki dudağı arasından çıkacak laflara bakıyor.

Sahiplik Tartışmaları

Bu sezon en kaotik dönemlerinden birini yaşayan Türk futbolunda son dönemde en çok konuşulan meselelerden birisi de kulüp sahipliği meselesi.

Kulüpler dernek statüsünden çıkartılıp şirketlere çevrilmeli mi yoksa şu anki durum daha mı sağlıklı bunun tartışması sürüyor. Bilindiği üzere Yeni Spor Yasası kulüplerde yöneticilik yapanların borçlardan daha fazla sorumlu olmasıyla alakalı olarak ifadeler içeriyor.

Bu bağlamda tartışmalar devam ediyor ancak Mehmet Sepil ve Göztepe’nin içinde bulunduğu durum da düşünüldüğünde işler daha karışık görünüyor. Zira Sepil futbol kamuoyunda sözü oldukça geçen isimlerden birisiydi ve Göztepe için de oldukça fedakârlıklar yaptı.

Ancak yine de bir başarısızlık söz konusu ve futbol kamuoyunda sahipliğin aleyhtarı olan grup açısından bu durumun güçlü bir argüman olduğunu belirtmek gerekiyor. Sarı Kırmızılı ekibin başarısızlığı gerçekten bir anda başladı ve Sepil’in istifası da bu bağlamda manidar bir zamanlamada geldi.